למה כדאי לאכול ג'וג'י ברי?

ג'וג'י בריג'וג'י ברי הוא סוג של פרי יער השייך מבחינה בוטנית למשפחת הסולניים. המקור של הג'וג'י ברי באסיה ובדרום מזרח אירופה והוא נפוץ בעיקר בחצי הכדור הצפוני. מדובר על פרי קטן מאוד שצורתו אליפסה וצבעו כתום בהיר עד אדום. גודלו של הפרי לא עולה על סנטימטר אחד עד שניים לכל היותר בדרך כלל.

את הפרי נהוג לאכול כשהוא טרי או כשהוא מיובש וכן קל מאוד לשמר אותו באמצעות הקפאה. בסין נהוג לאכול גם את העלים של הצמח ולא רק את פירותיו.

שיווק הג'וג'י ברי במאה הנוכחית

מתחילת המאה העשרים ואחת הג'וג'י ברי שווק כמזון בריאות או כמזון על. במקרים רבים השיווק של הפרי כלל שימוש בנתונים מפוברקים הנוגעים ליתרונות הבריאותיים מרחיקי הלכת שלו. בין היתר נכתב כי הוא מסוגל לגרום להארכה משמעותית של תוחלת החיים וכן חלק מהמשווקים הזכירו את סיפורו הדמיוני של אדם סיני שחי עד גיל 256 הודות לכך שניזון אך ורק מפרי הג'וג'י ברי.

כתוצאה מכך, הוגשה תביעה בארצות הברית נגד חברה גדולה העוסקת בשיווק הפרי בגין שימוש בפרטים כוזבים לצורך שיווק הפרי וכן מנהל המזון והתרופות האמריקאי הוציא הודעת אזהרה בשנת 2006 לשניים ממשווקי הפרי על כך שהצהירו בניגוד לחוק האמריקאי כי הפרי הוא למעשה תרופה ללא כל הוכחות מדעיות התומכות בטענה זו.

הערכים התזונתיים של הג'וג'י ברי

להלן הערכים התזונתיים של מאה גרם ג'וג'י ברי:

  • 314 קלוריות, 11.8 גרם חלבון, 55 גרם פחמימות, 0.19 גרם שומן, ויטמין C – כ 12 מ"ג, ברזל – כ 12.2 מ"ג, סידן – כ 9 מ"ג, אשלגן – כ 230 מ"ג, נתרן – כ 0.48 מ"ג וסיבים תזונתיים – כ 11 גרם.

היתרונות הבריאותיים של ג'וג'י ברי

אמנם לא מדובר באמת על הפרי שיכול לפתור את כל סוגי התחלואות והמיחושים, אך אין ספק שהג'וג'י ברי ניחן בשפע של סגולות בריאותיות כשבין היתר מדובר על התכונות הבאות:

  • הג'וג'י ברי נחשב לאחד מהמקורות העשירים ביותר בטבע לנוגדי חמצון. משרד החקלאות האמריקני אף העניק לו את הדירוג הגבוה ביותר (1) במדד ה- ORAC המדרג את מוצרי המזון השונים בהתאם לכמות נוגדי החמצון שבהם. נוגדי החמצון מסייעים למלחמה ברדיקלים החופשיים ובנזקי החמצון, מאטים את תהליכי ההזדקנות ומפחיתים את הסיכוי לסבול מסוגים שונים של סרטן.
  • הג'וג'י ברי עשיר מאוד בחלבון וכן מכיל את כל שמונה חומצות האמינו החיוניות לצד 11 חומצות אמינו נוספות. לפיכך, מדובר על פרי המתאים במיוחד עבור אנשים הדוגלים בתזונה צמחונית או טבעונית.
  • הג'וג'י ברי מכיל רמה גבוהה מאוד של סיבים תזונתיים. הסיבים התזונתיים מסייעים להאטת קצב הספיגה של הגלוקוז מהמזון לדם, תורמים להשריית תחושת שובע מוגברת וכן מסייעים לספיחת כולסטרול מהמזון ובכך מפחיתים את רמת הכולסטרול שאנו סופגים במהלך הארוחה.
  • ראו גם:
  • דיאטת ג'וג'י ברי
  • צמח המנקאי