הדיאטה של אואנה

דיאטת אואנהאואננה ליבוביץ, שנאבקה בעודף המשקל שלה במשך שנים רבות, הגתה שיטה מנצחת להפחתה במשקל. היום היא בעלת חברת ויטמינים, המשווקת בין היתר גם את "שיטת אואנה לירידה במשקל".

דיאטה זו מבוססת על תפריט אחריו יש לעקוב בקפדנות, ולשלב אותו עם צריכת מינרלים וויטמינים המונעים תופעות לוואי, כמו גם תוסף תזונה טבעי המסייע לפירוק שומנים מהגוף.

בנוסף מקבלים המשתתפים שני ספרים המסבירים כיצד ניתן להפחית במשקל בצורה בריאה, ובמיוחד כיצד לשמור על המשקל הבריא החדש לאחר סיום התכנית. זוהי שיטת תזונה טבעית ומהירה להשגת מראה בריא ורזה לטווח הארוך. תהליך ההרזיה המוקפד מסלק עודפי שומן מהגוף ובמהלך הדיאטה ניתן ללמוד ולבסס עקרונות תזונה חדשים ובריאים.

עקרונות דיאטת אואנה

שיטה זו מבוססת על מכלול מוצרים המאפשרים ירידה מהירה במשקל. סדרת המוצרים כוללת:

תמצית אצות ים – לטיפול בקצב חילוף החומרים וסיוע לתפקוד מהיר של מערכת העיכול כדי לאפשר קצב מוגבר של שריפת קלוריות ובכך לזרז את תהליך ההרזיה.

תה ירוק – לניקוי רעלים.

ספרי הדרכה – ספר אחד מסביר את עקרונות הדיאטה, תהליכים ותפריטים, והספר השני כולל הסברים, הצעות ותמיכה במשקל החדש לאחר סיום הדיאטה.

מולטי ויטמינים – הכוללים מינראל Minetaka ומולטי ויטמין Vitaka, המסייעים להשלמת החוסרים בגוף הנובעים מהדיאטה, כמו גם להשלמת הרכיבים התזונתיים החיוניים הנובעים מתכנית הדיאטה הקפדנית.

זוהי תכנית תזונה המורכבת משלבים: שלב ניקוי הגוף והכנתו לתהליך ההפחתה במשקל, שלב פעיל של ההרזיה, ושלב ייצוב הגוף ושמירה על המשקל החדש.

תפריטי דיאטת אואנה

תפריטי התזונה בדיאטה זו מורכבים בעיקר מאכילת שפע פירות וירקות פרטניים, ואכילת חלבונים רזים כגון בשר בקר רזה, בשר הודו ועוף, טונה במים, דגים טריים, גבינות רזות, ביצים ויוגורט דל שומן ללא תוספות טעמים. רכיבים אלו מסייעים לגוף לפרק שומן עודף ובכך מובילים להפחתה במשקל. צריכת התוספים והמינרלים המיוחדים, בתוספת התה הירוק, מסייעים לגוף לפרק שומן בצורה בריאה.

אם אדם מעדיף לעבור תהליך איטי יותר של ירידה במשקל, ניתן להתאים לו באופן אישי את דיאטת אואנה, על פי העקרונות לפיהם אין להגביל את צריכת הקלוריות היומית על מנת שלא לגרום טראומה לגוף, המתבטאת בעלייה מיידת במשקל עם סיום התכנית. עקרונות השיטה הן לאכול עם התעוררות תחושת הרעב, ולא מעבר לכך, תוך הקפדה על אכילת המזונות המומלצים המותרים, כגון:

ירקות – ללא הגבלה, מלבד בטטות, תפוחי אדמה, סלק ותירס.

חלבונים – דגים, בשר בקר רזה, גבינות רזות, ביצים, או סויה וטופו לצמחונים ולטבעונים.

חטיפים – מורכבים מזרעים בריאים או אגוזים, במנות מתונות.

פירות – שלוש פירות ביום, שאינם מכילים ריכוזי סוכר גבוהים.

פחמימות – מנה קטנה אחת ביום, הכוללת פחמימות בריאות מכל מקורות הדגנים או הקטניות.

שומן בריא ואיכותי – כגון אבוקדו, טחינה, ושמן זית בכבישה קרה.

דיאטת אואנה ממליצה להימנע מהמזונות והמשקאות הבאים:

סוכרים – כולל כל הממתקים והממתיקים כגון ריבות, שוקולד, מאפים וחטיפים מלוחים.

פחמימות שאינן בריאות – כגון מאפים, לחמים, פסטות וכל מוצרי הקמח הלבן.

משקאות מתוקים – כולל מיצים ומשקאות מוגזים, אפילו משקאות דיאט.

אלכוהול – מותר, אך במתינות מוקפדת, ורק אם אי אפשר להימנע ממנו.

עקרונות הדיאטה קובעים כי אם מוצר תזונה מסוים מכיל למעלה מעשרה גרם פחמימה, או למעלה ממאה גרם עמילן או סוכר, יש להימנע ממנו על מנת לקדם את הירידה במשקל.

יתרונות דיאטת אואנה

ערכת המוצרים המקיפים מעניקים שני יתרונות מהותיים:

רשימת תפוצה – כל המשתתפים בתכנית זו מצטרפים לרשימת תפוצה לשם קבלת טיפים קבועים, עלוני מידע, תפריטים ומתכונים המסייעים להשגת יעד ההרזיה האישי.

תמיכה וליווי – כל המשתתפים מקבלים הדרכה וליווי אישיים באמצעות הדואר האלקטרוני, דף הפייסבוק, שיחות טלפון, וכל המידע הנמצא באתר של אואנה ליבוביץ.

הדרכה וליווי אישי חיוניים להצלחת כל תכנית דיאטה. ברגעי משבר, או בתקופות בהן המשקל מתייצב לאחר השלת הקילוגרמים הראשונים, חשוב למצוא אוזן קשבת, לקבל סיוע ותמיכה ומענה על כל שאלה.

 

אולי יעניין אותך גם:

דיאטת אורניש: פחות שומן, פחות מוצרים מן החי