סימנים לזיהוי דיאטות מזויפות

איך לזהות דיאטות מזויפותאם אי פעם ניסיתם דיאטה שמסע השיווק שלה הבטיח ירידה מהירה במשקל, או הרזיה ללא רעב, או כל מסר שיווקי אותו מפרסמות חברות השיווק המקדמות דיאטות אפנתיות שונות, אתם מודעים לאכזבה שהגיעה לאחר תקופת רעב והרזיה מינימלית.

במקרה החמור יותר, התחלתם דיאטת בזק, במהלכה הפחתתם כמות משמעותית מהמשקל, רק כדי להעלות את כל המשקל האבוד, ואף יותר, בתוך פרק זמן קצר מסיום הדיאטה.

קיימות תכניות דיאטה בריאות שמאפשרות ירידה מבוקרת והדרגתית במשקל, אך קיימות דיאטות שנועדו לכישלון ממש מההתחלה, בשל אפקט היו-יו שלהן. חלק מהדיאטות המפרסמות הבטחות להרזיה מהירה עם אכילה בריאה, אינן אלא תרמית. תכניות אלו מבטיחות ירידה במשקל תמורת הכסף שלכם. אם אתם רוצים ללמוד כיצד להימנע מדיאטות אלו, אתם צריכים לדעת כיצד לזהות את הסימנים הבאים.

פייק דיאט: "אין צורך בפעילות גופנית"

ירידה מבוקרת במשקל היא שילוב של אכילה בריאה ופעילות גופנית קבועה, ואין כל דרך לעקוף תהליך זה. אם תכנית דיאטה מספרת לכם שתוכלו להשיל כמות גדולה של משקל מבלי להיכנס לחדר הכושר או לבצע כל סוג של פעילות גופנית, זוהי תרמית.

אין שום סיכוי שתוכלו לרדת במשקל באמצעות ישיבה על הספה לאורך כל היום, אלא אם כן אתם ממש מרעיבים את עצמכם.

"אפשר לאכול מה שרוצים"

חלק מהחברות היוצאות במסעות פרסום מתוקשרים לדיאטות, טוענות שיש להן "גלולת קסם" המאפשרת לאכול מה שרוצים ועדיין לרדת במשקל. גלולות אלו מזויפות.

אם אתם רוצים לרדת במשקל, עליכם לבצע בחירות חכמות של מזונות. אין שום אפשרות לבלוע גלולה ואז לאכול פיצה שלמה, גלידה עם רוטב שוקולד חם ואז לשטוף הכול עם משקה ממותק.

זיהוי דיאטה מזויפת: הבטחות לתוצאות מהירות

כדי לרדת במשקל בבטחה ולשמור על המשקל הבריא לתקופות ארוכות יותר, יש להרכיב תכנית תזונה בסיוע של תזונאית או רופא, המובילה להפחתת קילוגרם אחד או שניים בשבוע.

אם תכנית השיווק של דיאטה מסוימת, מפרסמת דיאטת כסאח, המבטיחה לכם להפחית עשרים קילוגרם בחודש, לא רק שזוהי תכנית שתזיק לבריאות, גם אינה אפשרית.

"הדיאטה מתאימה לכולם"

לא כל האנשים בנויים באותה צורה, ולכל אדם יש מערכת חילוף חומרים המאפשרת לו להפחית משקל בצורה שונה מאדם אחר. חלק מהאנשים סובלים גם מהשמנת יתר כתוצאה מבעיות הורמונליות והם זקוקים לתכנית תזונה אישית. כך שלא קיימת תכנית דיאטה, גלולה או תוסף, שיכולים לספק את אותן התוצאות לכל אדם, מכל מין, בכל גיל.

תכניות דיאטה בריאות לוקחות בחשבון את סגנון הגוף ואורח החיים, ומתאימות אישית את התכנית במיוחד למטרות הרצויות.

פייק דיאט: תוכלו לקבל את הכסף בחזרה

חלק מהחברות המשווקות דיאטות טוענות שהם מחזירות את הכסף אם אינכם מרוצים, והם אכן עושים זאת, כך שיהיה לכם קל יותר לרכוש את תוכנית הדיאטה ולנסות אותה.

אך רוב החברות האלו הופכות את תהליך קבלת הכסף בחזרה לכל כך מסובך, עד שבסופו של דבר תוותרו על הניסיון לקבל את כספכם בחזרה.

 

הבטחת סרק לשינוי האופן שבו הגוף סופג שומן וקלוריות – תהליך זה אינו אפשרי, ומוצרים שטוענים שהם מאפשרים מצב זה, משקרים. הגוף סופג שומן וקלוריות בתהליך טבעי קבוע, ולא קיימת גלולת קסם, אבקה או משקה שיכולים לבטל לחלוטין את האופן בו הגוף קולט שומן וקלוריות.

למרבה הצער, זהו עולם שבו דיאטות מזויפות פוגעות במיליוני אנשים שרוצים לרדת במשקל. אם אתם שוקלים תכנית הרזיה, הקפידו להימנע מהבטחות מזויפות.