דיאטת פופקורן

דיאטת פופקורןאין צורך להימנע לחלוטין מאכילת חטיפים במהלך דיאטה, שכן חטיף קטן ובריא מסייע למניעת תחושת רעב ואכילה מוגברת במהלך הארוחות. פופקורן מכיל כמות נמוכה של קלוריות וצפוף באנרגיה, כך שהוא נחשב לחטיף תזונה נאות, כל עוד הוא אינו מכיל שפע חמאה או תוספות עתירות קלוריות אחרות.

החטיפים המותרים במהלך דיאטה צריכים להכיל פחות ממאה קלוריות, כך שניתן יהיה לשמור בקלות על מטרות הקלוריות היומיות. פופקורן מכיל כל כך מעט קלוריות, שניתן לאכול שלוש כוסות פופקורן ולצרוך 93 קלוריות בלבד. ניתן להכין אותו במיקרוגל או לבשל אותו בסיר עם מעט שמן. תוספת השמן מגבירה את כמות הקלוריות ל-102.

עקרונות דיאטת פופקורן

אם אדם מחפש חטיף ידידותי לדיאטה, פופקורן הוא בחירה טובה בהשוואה לחטיפים אחרים. הוא נמוך בקלוריות וגורם לתחושת מלאות. מחקר שפורסם בשנת 2012 בכתב העת לתזונה, מצא כי אנשים שאכלו פופקורן חוו תחושת שובע והיו פחות רעבים בהשוואה לאנשים שאכלו צ'יפס, למרות שהצ'יפס מכיל יותר קלוריות.

מחקר נוסף שפורסם בשנת 2011 ב-FASEB Journal מצא כי הוספת חטיף פופקורן לתזונה היומית מסייעת לאנשים לצרוך פחות שומן רווי וכולסטרול, ויותר סיבים, בהשוואה לדיאטות רגילות. צריכת פחות שומנים מסייעת להגבלת צריכת הקלוריות היומית, היות והשומן גבוה יותר בקלוריות מחלבון או פחמימות, ומכיל תשע קלוריות לגרם, במקום ארבע.

מהלך דיאטת פופקורן

אין צורך לאכול פופקורן רגיל, שיכול להיות משעמם מעט, ובמקום חמאה ומלח, ניתן לפזר עליו תבלינים ועשבי תיבול אהובים, לשיפור הטעם, מבלי להוסיף מקלוריות משמעותיות. תבלינים טובים אותם ניתן לנסות כוללים קינמון, זנגביל, אבקת שום, תערובת עשבי תיבול, אבקת צ'ילי, אבקת קארי, או פלפל לבן.

דיאטה זו מבוססת על אכילת פופקורן ללא הגבלה במהלך כל היום, עם הקפדה על שתיית שמונה כסות מים או תה צמחים ללא סוכר. את החוסרים התזונתיים ניתן להשלים עם צריכת מינרלים וויטמינים ולהקפיד על פעילות גופנית יומית של חצי שעה לפחות. אין להמשיך בדיאטה זו למעלה משבוע.

חסרונות דיאטת פופקורן

בהשוואה לדיאטות אחרות, דיאטה זו אינה מומלצת, שכן הרעיון של אכילת פופקורן ללא מלח וחמאה כדי להקפיד על תזונה דלת קלוריות, עשויה להיות מספקת כשאוכלים אותו בצורת חטיף לאורך היום, אך כדיאטה בפני עצמה היא נוטה לשעמם במהירות ולגרום לשורת בעיות.

אנשים נוטים למאוס במהירות בטעם התפל של הדיאטה ומתקשים להתמיד בה. כשנמאס מהטעם התפל, אנשים מבקשים לתבל אותו מעט, ונוטים להוסיף חמאה ומלח על מנת לשפר את הטעם. רכיבים אלו הופכים את החטיף הבריא לחטיף עתיר שומן, קלוריות ונתרן. בנוסף, אכילה מוגברת של פופקורן עלולה לגרום לבעיות נשימה, כוורות וקלקולי קיבה ומעיים בקרב חלק מהאנשים.

דיאטה זו שייכת לקטגוריות דיאטות הבזק האופנתיות, המבוצעות במטרה להפחית במשקל במהירות. אך יש להבין את תופעות הלוואי המזיקות לגוף, שכן צריכת הקלוריות הנמוכה גורמת לגוף לפתח מנגנוני הגנה המאטים את קצב חילוף החומרים על מנת לשמור על האנרגיה, וכתוצאה מכך, הגוף אינו מפחית במשקל באופן משמעותי.