מהי דיאטת פטל?

מהי דיאטת פטל?דיאטת הפטל היא מוצר הרזיה חדש המשתמש במרכיב טבעי שנמצא בפטל, הידוע כפטל קטון, כדי לסייע בהפחתת קילוגרמים עודפים. גילוי רכיב זה הוביל למסקנה לפיה אנזים הפטל מסייע לשליטה במשקל, הפחתה במשקל ומניעת עלייה במשקל. רכיב זה מתקשר ישירות לתאי שומן בגוף ומקדם שריפת שומן.

פטל קטון הוא שם אחר לפטל אדום. זהו פרי אדום שעליו היו בשימוש כתרופה במשך מאות שנים. השימושים הרפואיים תוארו לראשונה בשנת 1597 בספר שנקרא צמחים, או ההיסטוריה הכללית של הצמחים.

עקרונות דיאטת הפטל

בעבר בוצע שימוש בעלי הפטל לטיפול בהפרעות במערכת העיכול, הפרעות במערכת הנשימה, ובעיות לב. הדיאטה ניתנת לביצוע באמצעות נטילת התוסף, שתיית כוס מיץ או אכילת קערת פטל טרי, כאחת מההנאות הטעימות של הקיץ.

זהו פרי צבעוני, בהיר, מרענן, מתוק עסיסי ומספק, המציע אף שפע יתרונות בריאותיים, החל משליטה במשקל ועד למניעת סרטן. ניתן להקפיא פטל, לייבש אותו ואפילו לצרוך אותו בתור אבקה מבלי לאבד את הערך התזונתי שלו. לקבלת יתרונות בריאותיים מקסימאליים, אפשר לאכול חטיף פטל שחור שנחשב כגבוה יותר במרכיבים צמחיים מועילים מאשר פטל אדום.

יתרונות דיאטת הפטל

ההטבות הבריאותיות של דיאטה זו כוללות את היתרונות הבאים:

הפחתת המשקל – ניסויים קליניים הוכיחו כי דיאטה זו מסייעת להפחתת העלייה במשקל, והפחתת שומן שמצטבר בכבד, כשאדם אוכל בדרך כלל תזונה עתירת שומנים.

שילובים עם רכיבים אחרים – שילוב הדיאטה עם תמצית מנגו אפריקאית ומזונות אחרים מגבירים את האפקטיביות שלה.

רכיבים טבעיים – מוצרי פטל קטון אינם מכילים רכיבים מלאכותיים.

ללא תופעות לוואי – דיווחי אנשים שביצעו דיאטה זו מעידים כי הדיאטה נטולת תופעות לוואי, וכי התוסף טבעי במאת האחוזים.

דיאטה ידידותית ובריאה

כוס מיץ פטל טרי מכילה כ-1.5 גרם חלבון, שמונה גרם סיבים תזונתיים ו-14.7 גרם פחמימות. המיץ דל בשומן ונתרן, ומכיל 64 קלוריות לכוס בינונית. זוהי בחירה טובה לדיאטה, שכן הכמות הנדיבה של הסיבים המתקבלת מכוס אחת מסייעת בחיסול מהיר של קילוגרמים עודפים. המתיקות הטבעית של המיץ מספקת את התשוקה למאכלים פחות בריאים.

בנוסף, כוס מיץ פטל טרי מכילה רמות גבוהות של ויטמינים ומינרלים שונים הנחוצים לתפקוד גוף בריא, כולל 186 מיליגרם אשלגן, הדרוש לשמירת לחץ דם תקין; 31 מיליגרם סידן, הנחוץ להתפתחות וצמיחת עצמות; ו-167 מיקרוגרם בשילוב לוטאין וזאקסנטין, פיגמנטים צמחיים המסייעים בהגנה מפני ניוון מקולרי, ומחלות עיניים שעלולות לגרום לאובדן הראייה. כוס פטל אחת מציעה אף עד 26 מיקרוגרם חומצה פולית, המונעת התפתחות מומים בצינור עצבי בקרב יילודים.

חסרונות דיאטת הפטל

זוהי דיאטה אופנתית חדשה שהגיעה לאחרונה לארץ, ובדומה לכל הדיאטות האופנתיות, יש לבדוק היטב גם את החסרונות המתבטאים בעיקר בהשבת המשקל העודף עם סיום הדיאטה. התוספים זמינים באמצעות גלולות הרזייה ולא קיימים מספיק מחקרים להוכחת יעילותם.

המחקרים הבודדים בוצעו בתנאי מעבדה ולא על בני אדם, ומתוצאותיהם לא ניתן להסיק באופן חד משמעי כי תוסף הקטון פטל מסייע להפחתה במשקל. בנוסף, חשוב להבין כי תוצאות שהתקבלו על עכברי מעבדה אינם מהווים ראיה להשגת תוצאות זהות על בני אדם וכי המינון הגבוה בו השתמשו על העכברים עלול להיות מסוכן לבני אדם.