הרזיה בתנועה לימור פרידמן

הרזיה בתנועה לימור פרידמןמספר גדול של אנשים שואף להוריד במשקל. מספר גדול מאוד של אנשים גם ניסה וממשיך לנסות סוגים שונים של דיאטות, כדורים ותוספים שונים, עם הצלחה מוגבלת במקרה הטוב ועם חוסר הצלחה מוחלט במקרה הרע.

בין התופעות הידועות ביותר ניתן למצוא את תופעת הנדנדה במשקל – ירידה יפה ואחריה עליה מחודשת במשקל. על רקע דברים אלה, כדאי לתת את הדעת לאפשרות אחרת, שכבר פועלת בהצלחה – הרזיה בתנועה מבית לימור פרידמן.

בסקירה הנוכחית נסביר על המשמעות של השיטה החדשה ולמי היא יכולה להתאים. בנוסף, נבין יותר גם מיהי לימור פרידמן ומה הופך אותה למדריכה מוצלחת בתחום ההרזיה ולמעשה בתחום רחב יותר, של שיפור ושינוי בסגנון החיים.

הרזיה ולא דיאטה

כאשר מדברים על הרזיה בתנועה עם לימור פרידמן עשויה לקפוץ מאליה המילה "דיאטה". אמנם, בדומה לדיאטה גם שיטת הרזיה בתנועה נועדה לסייע בירידה במשקל, אולם כאן מדובר על תהליך שהוא חלק מסגנון החיים.

הנטייה של אנשים רבים לחפש פתרונות קסם ולמצוא איזו שיטת דיאטה סודית ומוצלחת הביא לתופעה שבה התזונה מתנתקת מסגנון החיים הכללי. לכן, כל מי שעסוק או עסוקה בספירה של קלוריות בכל יום וכל מי שסבור שאפשר פשוט לוותר על פחמימות (כפי שגורסות חלק מהשיטות) לא יצליח בדרך כלל להשיג תוצאה לטווח הרחוק.

כדי להצליח באמת לרדת במשקל וכדי לשמור על משקל גוף תקין, יש לעשות זאת כחלק טבעי, חיוני, בריא ונעים בשגרה היום יומית. בדיוק כאן נכנסת לתמונה לימור פרידמן, מייסדת הרעיון של הרזיה בתנועה.

אישי וקבוצתי

למרות שלימור פרידמן הינה דיאטנית קלינית שמספקת גם ייעוץ וליווי אישי ופרטני, השיטה החדשה של הרזייה בתנועה מבוססת על מפגשים קבוצתיים. שלא כמו קבוצות תמיכה (חשובות כשלעצמן) בגישת שומרי משקל והדומות לה, כאן מדובר על מפגשים חווייתיים יותר ופעילים יותר.

קבוצות של הרזייה בתנועה בפארק נפגשים ביחד ומקיימים פעילות שכוללת אימוני כושר וכוח, סיבולת וגמישות, הליכה וריצה. גם הדרכות והרצאות, חיזוקים והפתעות שונות מחכים כולם לחברי הקבוצה שלומדים שהרזיה יכולה להיות חוויה מהנה, מזמינה ומספקת.

על רקע של פארק ירוק, דשא ושמים, על רקע של אוויר צח ואנשים מחייכים, קל יותר לבצע פעילות גופנית בריאה, שגם מרזה וגם מסייעת לשמור על ההישגים שכבר הושגו. האווירה שונה מזו המתקבלת בקבוצות שנפגשות בחדר סגור, לשיחות של מוטיבציה. כאן, האווירה שונה, אחרת גם מזו שמתקבלת בחדר כושר מן השורה.

השילוב של עקרונות מדעיים תזונתיים, הדרכה אישית וליווי אישי ביחד עם השיתוף וההשתתפות בקבוצה מאפשרים להתמיד בדרך חיים הוליסטית ובריאה. כאן, ההרזיה הופכת לחלק מתהליך, לחלק משינוי בריא יותר, מרענן ונעים. הירידה במשקל מלווה את הקבוצה ואת המשתתפים לאורך הדרך, בלי להעיק, בלי להתיש, בלי לאכזב.

בסיס מדעי, מחויבות אישית

לימור פרידמן, יוזמת שיטת ההרזיה בתנועה, מבססת את הרעיונות לא רק על מחויבותה האישית להצלחת לקוחותיה. פרידמן, שהינה בעלת רקע מדעי וייעוצי בתחום התזונה והכושר מבססת את ההנחיה על עקרונות מאוד ברורים.

כתזונאית קלינית, קיים הממד של הדרכה לאכילה נכונה, טיפים והסברים על הקשיים שבדרך וכיצד ניתן לאכול נכון, בריא ומאוזן בלי לסבול מחוסרים לגוף וגם לנשמה. כמדריכת ספורט בעלת ניסיון, מנחת קבוצות, מדריכה בבתי ספר, בעסקים, במרכזי ספורט, היא בעלת ידע מקיף על הנחייה נכונה, על יצירת קשב ועניין ושילוב נכון של תרגילים. השילוב של תזונה ופעילות גופנית מהנה, באווירה ייחודית, מוכיח את עצמו. זה הרבה יותר מעוד דיאטה, זוהי דרך חיים שמבטיחה תוצאות.