איך לשמור על כושר בחופשה

איך שומרים על כושר בחופשה?יציאה לחופשה או נסיעה לצורך עסקים כרוכה בשינויים בהרגלים יומיומיים ובשגרה הכוללים תזונה, דיאטה ותפריט שונים וכן יציאה מתכנית אימונים לה אתם רגילים.

יציאה לחופשה משנה את הנסיבות נוכח ההבדלים שבתנאים הקבועים שבבית ובסביבה המוכרת ובחלק מהמקרים אתם עלולים להיתקל במצב בו לא קיימת נגישות לציוד הנדרש לצורך האימונים והפעילות הגופנית.

יציאה משגרת האימונים

אמנם בחלק מהמלונות ישנם חדרי כושר, אולם הם דורשים תשלום ולעתים קרובות גבוה למדי, כך שהאימון הופך להוצאה כבדה למדי בנוסף לאלה של הטיול והחופשה. גם במידה ואתם נמצאים אי שם בחיק הטבע, לא תוכלו למצוא את הציוד בו אתם רגילים להסתייע.

החופשה היא זמן מנוחה ומהווה פסק זמן מחיי היומיום והשגרה, אתם רוצים לנפוש ולראות מקומות חדשים כך שהאימון לא בהכרח נמצא בראש סדר העדיפויות שלכם.

אך לא מדובר רק בשינויים בתכנית האימונים אלא גם בתפריט התזונתי אליו אתם רגילים. בבית ניתן לתכנן את הארוחות וליצור מאגר מספק של מזונות בריאים. אך חופשה מאופיינת בבילוי בבתי קפה ומסעדות, כך השליטה על התפריט למעשה לא קיימת ובכל מקרה החופש הוא הזמן ליהנות גם ממאכלים חדשים ומיוחדים.

שמירה על כושר בחופשה

לאור כל השינויים בנסיבות, החופשה היא פרק זמן אשר עלול לפגוע בדיאטה שלכם ובהרגלי הפעילות הגופנית שלכם, ובכל זאת, איך שומרים על כושר בחופשה?

כיצד שומרים על האיזון שבין הנאה מהחופשה והרצון לשמור על הגזרה ולשמור על הכושר אשר הקדשתם מאמצים רבים והשקעה על מנת להשיגם. ובכן ישנם אימונים אשר נותנים מענה לשאלה ומותאמים לתנאים האופייניים לחופשה וטיול:

 

תכנית אימונים לחופשה

מומלץ להמשיך את שגרת הכושר הגופני במהלך החופשה כדי לאפשר את תהליכי חילוף החומרים בקצב לו הגוף שלכם כבר התרגל ולהימנע מעלייה במשקל. לצורך כך ישנם אימונים קצרים אך אינטנסיביים אשר ניתן לבצעם בזמן שאתם בדרכים ומתאימים גם למקומות פתוחים וגם לאלה הסגורים. אימונים אלה נקראים אימוני "מטקון" ומטרתם לעבוד חזק ומהר כך שמשך האימון לא עולה על 30 דקות.

ראשית כל האימון אינו מצריך שימוש בציוד כלשהו אלא שימוש במשקל הגוף עצמו, אך אל תטעו, אם תלחצו חזק מדי תרגישו זאת מיד. יש לבצע את תרגילי העיצוב והחיטוב בסטים קבועים עם הפסקות בין הסטים.

  • AIR SQUATS – בצעו 10 כפיפות ברכיים בגב זקוף והתרוממו.
  • עשר כפיפות שמיכה
  • עשרהצעדים קדימה במקום במהירות – זינוק מהיר קדימה.
  • הסתייעו בכיסא, שבו על הרצפה ובעזרת הידיים הרימו את גופכם לגובה הכיסא.
  • עשרה כפיפות בטן.

כמובן שאת עצימות האימונים יש להתאים לכושרכם, ניתן להקשות במידה ואתם מאומנים היטב ולהקל במידה ואתם בשלב של מתחילים. ברמה ממוצעת, ניתן לחזור על הסבב שש פעמים ולהגביר את הקצב והעצימות במידת הצורך.