מה התפריט של דיאטת גבינות?

מה התפריט של דיאטת גבינות?גבינות חשובות לדיאטה, שכן תזונה בריאה צריכה לכלול סידן. תכנית דיאטת גבינה אינה קפדנית כמו דיאטות אחרות המוגבלות לרכיב מזון אחד, וכל מה שיש לעשות הוא לשלב גבינה בשגרת התזונה היומית.

גבינה מספקת את תחושת הרעב ולכן קל לרסן את הדחף לאכול. היא מהווה מקור בריא של ויטמין B2 המסייע לשריפת שומן מהירה יותר, עשירה בחלבונים ומעניקה יתרון של הפחתה במשקל.

עקרונות דיאטת גבינה

דיאטה זו אינה כוללת הגבלות תזונתיות וקלוריות. פשוט מוסיפים גבינה לדיאטה כדי להתחיל להפחית במשקל ולאכול נכון. הגבינה כוללת ויטמינים ומינרלים החיוניים לבריאות וליופי, ומסייעת לירידה מבוקרת במשקל.

כל גבינה טובה לדיאטה, אך יש לאכול אותה במצבה הטבעי ולא על הגריל או כתוספת מבושלת. בנוסף, חשוב לא לאכול יותר מידי גבינה ביום, ולהקפיד שכמות הגבינה לא תעבור סך של שמונים אחוזים מצריכת המזון היומית. יש לבחור בתבונה את סוג הגבינה המתאימה לדיאטה. כך, למשל, גבינת קוטג' או גבינה לבנה המכילה עד חמישה אחוזי שומן, נחשבת לדלת קלוריות ומומלצת לבריאות.

טיפים להצלחה בדיאטת גבינה

גבינה היא די מדהימה כשמשתמשים בה נכון, ובמיוחד כשמשתמשים בה להחלפת מזונות עתירי שומן. האפשרויות המזינות והבריאות לדיאטת גבינה הן:

מריחת כריכים עם גבינה ולא עם מיונז – כל כף מיונז מכילה 94 קלוריות ועשרה גרם שומן. כף גבינה לבנה מכילה כשלושים קלוריות ושניים וחצי גרם שומן בלבד. באכילת כריכים, מדובר בחיסכון קלורי עצום.

חטיפי גבינה במקום חטיפי צ'יפס – חטיף גבינה מכיל 85 קלוריות, לעומת שקית צ'יפס המכילה מאתיים קלוריות. בנוסף, חטיף גבינה מכיל שש גרם חלבון. למעשה, במחקר שפורסם בכתב העת הבריטי לתזונה, אנשים שאכלו חטיפי גבינה המכילים ריכוזים גבוהים של חלבון, אכלו כמות מזון מופחתת בארוחה הבאה. כלומר, חטיף גבינה ממלא מספיק ומפחית את הצורך באכילה מוגברת.

מטבלי גבינה – מטבל העשוי מגבינת קוטג', או גבינה לבנה דלת שומן, עם מעט תבלינים, מכיל עשרים קלוריות לגרם ורמות גבוהות של חלבונים, לעומת חמישים קלוריות של מטבלים עתירי שומן, שאינם מכילים חלבונים.

פירות וגבינה – ארוחה קטנה כזו מרגישה יותר כמו קינוח בריא ומפנק. גבינה לבנה רזה נמוכה בקלוריות ושומנים, עשירה בחלבונים, והפירות מכילם סיבים בריאים.

יתרונות דיאטת גבינה

גבינה היא מקור מצוין לסידן ולחומרים מזינים. היא מכילה רמות מספקות של ויטמין B2 המסייע לירידה בריאה במשקל ולבריאות העור. אלו הם רק חלק מהיתרונות של הדיאטה. גבינה נחשבת אף למקור מצוין של ויטמין A, המסייע לשמור על בריאות העור וחיזוק המערכת החיסונית. גם רטינול, שהוא סוג של ויטמין, הנמצא בגבינה, מסייע לבריאות העור ושיפור היופי.

אחת התכונות הטובות ביותר של הוספת גבינה לתזונה היומית היא שהיא מחזיקה מעמד היטב בבטן, ויעילה למניעת אכילת יתר או רעב מוגבר, שזהו יתרון משמעותי לכל אדם שלא החזיק מעמד בדיאטה בשל תחושת הרעב.