דיאטה לגבר

דיאטה לגברמגפת ההשמנה המשתוללת בעולם לא פסחה גם על המין הגברי, וגברים רבים בישראל הולכים ומשמינים משנה לשנה.

ההשמנה עצמה אינה נחשבת למחלה, אך התחלואות הנלוות להשמנה רבות ומגוונות כשבין היתר מדובר על בעיות אורתופדיות, בעיות נוירולוגיות, מחלות לב וכלי דם, סוכרת סוג 2 ועוד.

לאור זאת, אין זה פלא שגברים רבים מנסים להילחם בעודף המשקל ובדיאטה אך כפי שוודאי אין צורך לספר לכם, בדרך כלל הניסיונות עולים בתוהו וגם אלו שמצליחים לרדת במשקל במשך תקופה מסוימת, שבים לסורם בסופו של דבר.

במאמר שלפניכם נפרט אודות הטיפים החשובים ביותר לירידה מוצלחת ויעילה במשקל וכן על הדרכים בהן ניתן לבחור ללכת על מנת לשמר את התוצאות של הירידה במשקל למשך זמן רב ככל האפשר.

חשיבות התמיכה המקצועית

לפי הידע המחקרי שהצטבר בעשורים האחרונים נראה כי המשותף לכל אותם אנשים שהצליחו לשמור על המשקל החדש שלהם אחרי דיאטה מוצלחת הוא שכולם היו במסגרת תמיכה כלשהי. במקרים מסוימים מדובר היה על קבוצת תמיכה, במקרים אחרים היה מדובר על דיאטנית קלינית ועוד.

התמיכה המקצועית חשובה לא רק בשלבים הראשוניים של הדיאטה שכוללים את התנעת התהליך ובניית התפריט התזונתי המתאים ביותר לצרכי הגוף, אלא גם לשלבים המתקדמים יותר של הדיאטה ואף לימים שאחריה.

התמיכה המקצועית מאפשרת להתמודד עם רגעי משבר ואף יותר מכך, בעזרת תמיכה מקצועית מתאימה ניתן לחזור דרך הישר לאחר שהאדם שמנסה להפחית ממשקלו שובר את הכלים ומפסיק את הדיאטה בעקבות משבר חולף.

חשיבות העיסוק בפעילות גופנית

הגוף הגברי מכיל שיעור גבוה יותר של מסת שריר בהשוואה לגוף הנשי. לאור זאת, גברים רבים שמשילים ממשקלם, לא נפטרים מרקמת השומן המעיקה אלא דווקא מרקמת השריר. זוהי הסיבה לכך שישנה חשיבות עליונה לדאוג לכך שגבר שמנסה לרדת במשקל, יעסוק במקביל לדיאטה גם בפעילות גופנית. חשוב מאוד שלא להתנפל על הספורט באופן נלהב מדי, שכן בדיוק כמו בהרזיה מהירה מדי, כך גם עיסוק אינטנסיבי בספורט שמופיע יש מאין, סופו להסתיים כלעומת שהתחיל.

על מנת למנוע את התחזקות תחושת הכישלון ועל מנת לחזק את תחושת המסוגלות, חשוב מאוד לעשות צעדים קטנים מדי יום אך לבחור מראש בצעדים שניתן יהיה לעמוד בהם. במידה ומעולם לא עסקתם בספורט, אל לכם להתחיל מריצה של חמישה קילומטרים מדי יום. נסו להתמיד בהליכה קלה של חצי שעה שלוש פעמים בשבוע ומשם התקדמו בקצב שלכם.

לזהות את נקודות הזלילה

לכל גבר בעידן המודרני ישנן סיטואציות מסוימות שבהן הוא מרשה לעצמו להתפרע מבחינת המזון. מה שחשוב לזכור זה שהגוף מסוגל לאגור שומן הרבה יותר ביעילות משהוא מסוגל לשרוף אותו. לאור זאת, זלילה אחת משולה לימים ארוכים של דיאטה ולשעות ארוכות במכון הכושר, קחו זאת לתשומת לבכם.

כאשר אתם מנסים לרדת במשקל חשוב שתנסו למפות במקביל את נקודות השבירה או את נקודות הזלילה שלכם ולמצוא דרכים יצירתיות להתמודד עמן. כך לדוגמה במידה ואתם אוהבים לנשנש פיצוחים וזיתים מול המרקע בזמן המשחק, המירו את הפיצוחים ואת הזיתים בנשנושים בריאים יותר כמו למשל קלחי תירס מאודים, מקלוני ירקות ומתבל גבינה רזה מתובלת בזעתר או פפריקה.

במידה ואתם אוהבים לנשנש ליד הבירה בים פלטת מטוגנים או חטיפים מלוחים, המירו את אלה האחרונים באבטיח וגבינה בולגרית או בסוגים אחרים של פירות טריים ומרעננים. ככל שאנחנו מתבגרים ומזדקנים, כך נקודות הזלילה הופכות למשמעותיות יותר מבחינת המשקל, קחו זאת לתשומת לבכם.