חשיבות שתיית מים לדיאטה

חשיבות שתיית מים לדיאטהרבים מודעים לכך שצריכת נוזלים מספקת לאורך היום חשובה לבריאות באופן כללי, שהמים מרכיבים כשני שליש מגופנו ושצריכה לא מספקת של מים לאורך היום עלולה להוביל לבעיות עיכול, לפגיעה בעור הפנים, לעייפות ועוד.

עם זאת, רבים לא מודעים לכך שצריכה נאותה של מים חיונית לתהליך ההורדה במשקל. במאמר שלפניכם נפרט אודות כל הגורמים לכך שצריכה מספקת של מים יכולה לסייע במידה רבה לתהליך המאתגר של ההורדה במשקל.

מה גורם לנו להיות שבעים?

מנגנון הרעב והשובע הוא מנגנון מורכב בצורה בלתי רגילה וקצרה היריעה מלהכיל את כל נפלאותיו. כך למשל, אחד הגורמים המשפיעים במידה הרבה ביותר על תחושת השובע הוא נפח הקיבה או ליתר דיוק מידת המלאות של הקיבה.

סביב לקיבה ישנם מכנורצפטורים רבים. מכנורצפטורים הם למעשה חיישנים הרגישים ללחץ ולמתח. כאשר הקיבה שלנו הנראית כשק מתמלאת וגבולותיה נמתחים, החיישנים אחראיים להעביר מסרים למוח כי הגיע הזמן להפסיק לאכול והמוח מפריש הורמונים המאותתים לנו ששבענו.

כאשר הקיבה שלנו ריקה, החיישנים מאותתים שהגיע הזמן להתמלא ונוצרת תחושת רעב. כאשר אנחנו נמנעים משתייה במהלך היום, הקיבה שלנו נמצאת רוב הזמן במצב מצומק והשאיפה שלנו היא למלא אותה באוכל והדבר נכון גם לגבי משך הארוחה עצמה.

לאור זאת, לפני שאתם מתחילים לאכול, מומלץ ללגום כוס מים אחת לפחות וזאת על מנת שלפחות חלק מהנפח של הקיבה יתמלא בנוזלים ותחושת השובע תופיע בשלב מוקדם יותר.

לא להתבלבל בין אוכל למים

ישנם לא מעט אנשים שכמעט ולא שותים מים במהלך היום. אנשים אלה משיגים את כל הנוזלים להם הם זקוקים דרך המזון. באופן עקרוני אכן ניתן לקבל את כל הנוזלים דרך המזון לבד, אך במצבים האלו לנוזלים מתווספים גם לא מעט קלוריות וסוכרים. היתרון הגדול של המים לעומת המזונות שמכילים כמויות גבוהות של נוזלים כמו למשל מרקים, פירות או ירקות, הוא שהמים לא מכילים קלוריות או שומנים וכמובן שגם לא סוכרים.

בניגוד למים, כל המזונות באשר שהם שמכילים נוזלים ברמה גבוהה, מכילים בנוסף לכך גם קלוריות. לפיכך, כאשר אתם חשים רעב, נסו להבין האם מה שאתם בעצם מונעים מהגוף שלכם זה מים. לגמו כוס מים ונסו להרגיש האם אתם חשים בהבדל.

החשיבות של הימנעות ממשקאות ממותקים

במידה ואתם מעוניינים לעשות צעד פשוט ויעיל להפחתה במשקל, כל שעליכם לעשות הוא להמיר את כל השתייה המוגזת והשתייה הממותקת שאתם צורכים במהלך היום במים. המשקאות הממותקים ואפילו מיצי הפירות שיחסית מועילים לבריאות בהשוואה למשקאות המוגזים והממותקים, מכילים כמות גבוהה מאוד של סוכר. כך למשל בכוס של מיץ תפוזים ניתן למצוא למעלה ממאה קלוריות. באופן כזה על ידי לגימה של שלוש כוסות מיץ תפוזים במהלך היום, ניתן להשיג קרוב לשלוש מאות וחמישים קלוריות.

הדבר נכון לא רק עבור משקאות ממותקים, משקאות מוגזים או מיצי פירות אלא גם עבור הטרנד החדש שסחף את הארץ, הלא הוא המים בטעמים. שימו לב – לא מדובר על מים בטעמים אלא על מיץ לכל דבר וככל מיץ, גם המים בטעמים מוסיפים כמות מסוימת ויש לומר מיותרת של קלוריות לכמות הקלוריות היומית שאתם צורכים.

לשפר את הטעם מבלי להוסיף קלוריות

במידה ואתם עדיין מעוניינים ללגום משקה בעל טעם, נסו למלא בקבוק עם מים, לימון ונענע או להכין פשוט תה קר מבלי להוסיף לו סוכר. הטעם ישתפר וכמות הקלוריות תישאר ללא שינוי.