הליכה – תורמת לירידה במשקל!

הליכה כשזה מגיע לירידה במשקל, אדם יודע שעליו לפתח מודעות חדשה לאכילה ולהפחית מזונות שאינם בריאים או משמינים.

דיאטה היא תהליך קשוח בפני עצמו, אך חלק מהאנשים מתקשים יותר בתהליך מבחינה פיסית, אילוצי זמן או שיקולים כלכליים. אלא שניתן להקל את ההתמודדות באמצעות שגרה חדשה של הליכה, המציעה מספר יתרונות.

ההנחיות המומלצות לפעילות גופנית כוללות לפחות 150 דקות שבועיות של פעילות אירובית בעוצמה בינונית, לשם שיפור הבריאות ושמירה על המשקל. כלומר, יש לבצע פעילות של חצי שעה ביום, חמישה ימים בשבוע.

פעילות אירובית בעוצמה בינונית היא פעילות המפעילה קבוצות שרירים גדולות, כגון הרגליים וקצב הלב. הליכה מהירה היא דוגמה לפעילות אירובית בעוצמה בינונית.

בנוסף, מומלץ גם לבצע פעילות לחיזוק השרירים פעמיים בשבוע על מנת לשמר את מבנה הגוף ולבנות מסת גוף רזה. זה כולל הרמת משקולות, ותרגילי התנגדות גוף כגון כפיפות בטן ושכיבות שמיכה. הליכה מתאימה לכל אדם, ויעילה במיוחד לאנשים המעוניינים להפחית ממשקלם ולשלב פעילות גופנית עם תזונה נכונה.

שילוב הפעילות הגופנית עם הרגלי אכילה

לדברי מומחי בריאות באוניברסיטת ניו מקסיקו, כדי לרדת במשקל, אדם צריך לאכול פחות קלוריות מכפי שהוא שורף. הגבלת הקלוריות בדיאטה מסייעת יותר לירידה במשקל בהשוואה לפעילות גופנית ללא שינויים בתזונה.

בעוד שניתן להפחית במשקל באמצעות דיאטה בלבד, הליכה מסייעת יותר לירידה במשקל, ומסייעת לשמור על המשקל החדש. אנשים שהפחיתו ממשקלם בהצלחה ושמרו על המשקל החדש למשך למעלה מחמש שנים, ביצעו פעילות גופנית, בעיקר הליכה, כמעט מידי יום.

מעט הליכה טובה יותר מחוסר הליכה. אם אדם רק מתחיל לבצע פעילות גופנית, ומתקשה ללכת במשך חצי שעה בקצב נמרץ, ניתן ללכת בקצב נוח יותר, פחות מחצי שעה. במשך הזמן, הקצב והסיבולת ישתפרו. אם הזמן הוא בעיה, ניתן לפרק את זמני ההליכה לפרקים של עשר דקות בכל פעם, לאורך כל היום.

היתרונות הבריאותיים בהליכה

שגרת הליכה משפרת את הבריאות ותורמת לירידה במשקל, המתבטאת בעיקר בהסרת שומנים. הליכה מפחיתה אף את הסיכון למספר מצבים בריאותיים כרוניים, כגון מחלות לב, סוכרת מסוג 2, שבץ, סוגי סרטן מסוימים, ושיפור הכוח, הסיבולת והאנרגיה. היתרונות הנוספים הגלומים בשגרת הליכה כוללים:

שגרת הליכה

הליכה קבועה מידי יום אולי נראית כמו פעילות גופנית נינוחה, אך בעצמה הנכונה היא שורפת כמות משמעותית של קלוריות, כך שניתן להגיע למשקל בריא ולשמור עליו. מחקר שפורסם בכתב העת הבינלאומי להשמנה מוכיח כי חצי שעה הליכה, במרבית ימות השבוע, מסייעת לירידה במשקל כמו חצי שעה של הליכה מידי יום, בשילוב עם דיאטה.

חוקרים מהמרכז לתזונה אנושית באוניברסיטת קולורדו למדעי בריאות סבורים כי הליכה במשך רבע שעה, או טיפוס על אלפיים מדרגות, בשילוב עם הפחתת מזונות משמינים ושאינם בריאים, מסייעים למניעת עלייה עתידית במשקל.

בריאות הלב

הליכה קבועה מגבירה את קצב הלב, ומסייעת בהפחתת לחץ דם גבוה ורמות כולסטרול גבוהות, המובילים למחלות לב.

חיזוק העצמות והמפרקים

הליכה משפיעה על המפרקים ומסייעת להפחתת הסיכון לאוסטיאופורוזיס, נפילות ושברים בירך.

הטבות נפשיות

היתרונות של בריאות הגוף והנפש הגלומים בהליכה כוללים גם הפחתה בדיכאון, שיפור השינה, שיפור איכות החיים והרווחה הנפשית והפיסית.