דיאטת מים – לא מה שחשבתם

waterדיאטת מים מסייעת להפחתה בריאה במשקל, אך יש להבין כי היא אינה מתנהלת כפי שהיא נשמעת. זוהי שיטה יפנית, ובדומה לכל תכנית אחרת לירידה דרסטית במשקל, תוצאותיה משתנות מאדם לאדם.

אין מחלוקת על כך שבריאות תקינה הדרושה לחילוף חומרים תקין מתחילה עם שתיית מספיק מים, הקפדה על פעילות גופנית קבועה, ואכילה נכונה להשגת הרזיה בריאה.

אך דיאטת המים לוקחת השפעות אלו צעד אחד גבוה יותר. עקרונות הדיאטה ממליצים על שתיית שני ליטר מים ביום לפחות, על מנת להשיג הטבות בריאותיות עמוקות יותר, כגון שיפור זרימת הדם וטיהור הגוף.

שני ליטר מים ביום. בלי ויכוחים ובלי פשרות

בניגוד לדיאטות נוזלים אחרות, כגון דיאטת תה ירוק, שמטרתה להגביר את טמפרטורת הגוף, דיאטה זו מתמקדת בשתיית מים בטמפרטורת החדר. להשגת התוצאות הטובות ביותר להפחתה במשקל, שתיית המים צריכה להגיע לרמה של עד ארבעה אחוזים ממשקל הגוף על מנת להפחית במשקל בצורה יעילה.

יחד עם זאת, יש להקפיד שלא לשתות את כל הכמות בבת אחת, אלא לשתות לאורך כל היום. המתכונת היא שתי כוסות מים עם היקיצה, ושתי כוסות לפני הארוחות. מעבר לכמויות אלו, יש לשתות את המים בהדרגה עד להשגת היעד היומי, העומד על שתיית שני ליטרים ביום.

לא מי ברז. כן מים מזוקקים

היות ודיאטה זו כרוכה בשתיית כמויות מים גדולות מכפי שאדם שותה בדרך כלל, מומלץ ביותר להימנע משתיית מי ברז המכילים כלור, ובמקומם לשתות מים מינרלים, או מים הזורמים מברז בעל מנגנון ניקוז.

ההבדל בין מים מינרלים או מסוננים לבין מי ברז הוא תכולת המינרלים. מים מזוקקים מכילים אלף מיליגרם מינרלים בהשוואה למי ברז המכילים כלור וחומרים מזהמים אחרים. המים העשירים במינרלים מעניקים תחושת מלאות, מסייעים במניעת אכילת יתר, ומשפרים את השליטה בתיאבון.

איך משפיעה הדיאטה על התיאבון?

אם שתיית הכמויות הנדרשות קשה ליישום, ניתן לשתות בהתאם ליכולת האישית, ובלבד שהשתייה תכיל יותר מכוס מים אחת בכל פעם. תאי הגוף משתמשים במים באופן קבוע, וכשמעניקים לגוף הידרציה נאותה, הם מגבירים את קצב חילוף החומרים הבסיסי ובכך מובילים לירידה מבוקרת במשקל.

שתיית המים לפני הארוחות משפיעה על דיכוי התיאבון, וזוהי תכונה שימושית במיוחד כשאדם מבקש למנוע אכילה עודפת במהלך הארוחה.

יתרונות דיאטת המים

קיימים יתרונות רבים לדיאטה זו, כולל גמילה טבעית של הגוף מחומרים פסולים והשגת קצב חילוף חומרים הנובע מהשפעת הפרשת המים מהגוף באופן תכוף יותר. בנוסף, דיאטה זו יעילה ביותר כשאדם סובל מעצירות או זקוק לשיטה שתסייע לו להימנע מאכילת יתר. מים מכילים אפס קלוריות, כך שאין צורך לדאוג בנוגע לקלוריות נוספות ההופכות לשומן שאינו רצוי.

בנוסף ליתרונות חילוף החומרים, המים משפרים את זרימת הדם וזרימת לימפה בריאה, כך שהשפעת ניקוי הרעלים מתבצעת באופן הטבעי הטוב ביותר והגוף נפטר מפסולת שאינה רצויה בקצב גבוה יותר.