דיאטת 1200 קלוריות

דיאטת 1200 קלוריותדיאטת 1,200 קלוריות מתוכננת בקפידה, מיועדת בעיקר לנשים ומספקת לחלוטין היות והיא מכילה את כל החומרים המזינים הדרושים לבריאות טובה ולירידה במשקל.

אכילת כל כך מעט קלוריות ליום אינה מאפשרת מקום למזון מהיר, ובמיוחד לא למזונות המכילים תוספות סוכרים ושמנים. תכנית הארוחה צריכה לכלול כמויות נדיבות של ירקות טריים, וכמויות מתונות של חלבונים רזים, פירות, מוצרי חלב ללא שומן ודגנים מלאים. בדומה לכל דיאטה, יש להתייעץ עם הרופא לפני התהליך.

דיאטה זו צריכה לכלול לפחות שלוש ארוחות וחטיף אחד. נשים עלולות להתפתות לדלג על ארוחות, היות והן מתמרנות בין חובות השפחה, הבית והעבודה. אך דילוג על ארוחות עלול לגרום לתחושת רעב מוגברת ולהוביל שלא מדעת לזלילה או ביצוע בחירות מזון גרועות.

יש לחפש מזונות המכילים מעט קלוריות, אך בעלי ערכים תזונתיים גבוהים. תכנית תזונה כזו יכולה לכלול עוף ללא עור או חזה עוף צלוי, דגים, ביצים, שעועית, ירקות בעלי עלים ירוקים כהים, ירקות טריים חתוכים, מלון, פירות יער, תפוחים, אורז מלא, שיבולת שועל ולחם מחיטה מלאה. בדומה לכל דיאטה, יש להתייעץ עם הרופא לפני התהליך.

מאפייני דיאטת 1,200 קלוריות

בעת ביצוע דיאטה זו, משימת קבלת כמות מספקת של ברזל וסידן יכולה להיות מאתגרת, במיוחד לנשים בתקופת הווסת. ירקות בעלי עלים ירוקים כהים, בתוספת בשר בקר רזה, דגנים מועשרים ושעועית, הם מקור טוב של ברזל ודלים בקלוריות.

לצריכת סידן יש לבחור חלב דל שומן, יוגורט דל שומן או גבינת קוטג' של אחוז אחד. ניתן לקבל סידן גם מסלמון, חלב סויה מועשר וטופו. לתזונה זו יש להוסיף ירקות, פירות ודגנים מלאים המספקים את הצריכה הנדרשת של סיבים יומיים השומרים על עיכול סדיר.

כל ארוחה צריכה להכיל בין שלוש מאות ל-350 קלוריות. לארוחת בוקר, מומלץ לבחור בין האפשרויות הכוללות ¾ כוס דגני בוקר מחיטה מלאה, בננה, וכוס חלב דל שומן, או שייק המורכב מכוס פירות יער, חצי בננה וחלב דל שומן.

לארוחת הצהריים ניתן לבחור בין אפשרויות הכוללות חצי כוס חזה עוף צלוי, עם חצי כוס אורז מלא, וכוס וחצי ברוקולי מאודה; או צלי בקר או הודו עם לחם קל מחיטה מלאה עם חרדל, עגבניות וחסה, לצד כוס מרק עגבניות וירקות חתוכים. לארוחת ערב ניתן לבחור בין האפשרויות הכוללות דג צלוי המוגש עם בטטה אפויה וסלט תרד גדול עם כף שמן זית; או שתי פרוסות לחם מלא קל עם מעט גבינה דלת שומן, ביצה קשה ופרי.

תפריטי דוגמה לדיאטת 1,200 קלוריות

זהו תפריט דוגמה לשלושה ימים, לדיאטת 1,200 קלוריות. יש לבצע את התכנית בתוספת משקאות ללא קלוריות ושתיית שפע מים.

היום הראשון

ארוחת בוקר – ¾ כוס דגני סובין, בננה וכוס חלב ללא שומן.

ארוחת צהריים – כריך מחיטה מלאה, שתי פרוסות חזה הודו, פלפל קלוי, כפית מיונז דל שומן, חרדל, חסה ועגבניה. לקינוח ניתן לאכול קיווי אחד.

ארוחת ערב – ביצה קשה, מעט עגבניות שרי חתוכות, עם שתי כפות מגורדות של גבינת פרמזן צלויה, וגביע מעדן ללא שומן.

היום השני

ארוחת בוקר – שייק מכוס פירות יער, חצי בננה וכוס חלב ללא שומן, בתוספת חטיף אנרגיה דל שומן.

ארוחת צהריים – כוס מרק ירקות, 150 גרם בשר בקר צלוי, שתי פרוסות לחם קל מחיטה מלאה, וסלט חסה ועגבניות. לקינוח ניתן לאכול צרור קטן של ענבים.

ארוחת ערב – חביתה עם טיפת שמן זית, שתי פרוסות לחם קל עם מעט גבינה דלת שומן וסלט גדול.

היום השלישי

ארוחת בוקר – שיבולת שועל עם חצי כוס חלב ללא שומן, חצי תפוח קצוץ, כפית דבש ומעט קינמון.

ארוחת צהריים – סלט חזה עוף צלוי עם ירקות מוקפצים במעט מאוד שמן זית, כף שקדים קצוצים, וסלט חסה. לקינוח ניתן לאכול בננה.

ארוחת ערב – סלט טונה עם ירקות ללא הגבלה, ללא מיונז, תירס או אגוזים, עם כף שמן זית. לקינוח ניתן לאכול חטיף אנרגיה דל שומן.