דיאטת סירטפוד – כל סודות הדיאטה נחשפים כאן

על דיאטת סירטפוד כבר שמעתם? מסתבר כי הדיאטה בעלת השם יוצא הדופן איננה אך ורק טרנד חולף. יש לה כל הנתונים לשלב דיאטת סירטפודבין אורח חיים בריא, הפחתה במשקל ושיפור עצום במדדים פיזיולוגיים.

מה סוד הקסם של דיאטת סירטפוד?

בדומה להרבה סוגי דיאטות שעלו לכותרות בזמן האחרון, גם כאן ישנה רשימה של מזונות מועדפים. אך באופן מעניין, מה שקובע איזה מזון יכנס לרשימה הנבחרת ואיזה לא, לא מבוסס במידה רבה על ספירת קלוריות כשלעצמן. גם לא מדובר בהכרח על סילוק מזונות עתירי שומן. הייחוד של שיטה תזונתית זו נעוץ במידע שהצטבר על מאפיין גנטי מעניין. נמצא כי גנים מסוימים בגוף נכנסים למצב של עוררות כאשר נוצרים תנאים של רעב. במצב שכזה, מתחילים לפעול אנזימים ששמם סירטואינים. פעולת האינזימים, שתרמו את שמם לדיאטה תומכת בשלל תופעות חיוביות. למרות צריכת קלוריות מצומצמת, הגוף מרגיש שובע מתמשך. יותר משאבים מופנים לשריפת שומן ואף לבניית תאי שריר.

קצב פנומנלי של ירידה במשקל, ומה עם הבריאות?

המחקרים מראים בינתיים, כי למרות שמדובר בסוג של דיאטה מהירה, היא גם בעלת השפעות בריאותיות ראויות לציון. אך מכיוון שמקובל להעריך את הדיאטות לפי קצב הירידה במשקל, חשוב להבין במה הדברים אמורים. מומחים מסבירים כי כאשר משלבים בין הדיאטה לבין פעילות גופנית מתונה למדי, ההשפעה תפתיע אפילו את הסקפטיים ביותר. במחקר שנעשה באנגליה, התברר כי לעומת דיאטות מקבילות עם ערך קלורי זהה קצב הירידה במשקל הגיע לפי שניים לפחות.

בניסוי מעניין שבוצע בשיתוף מכון כושר בריטי, המשתתפים צרכו אך ורק מזונות מתוך רשימת הסירטפוד המקובלת. כמו כן, תחילה צרכו אלף קלוריות ליום במשך כמה ימים ולאחר מכן העלו את כמות הקלוריות בחמישים אחוזים. זאת, בצירוף שלושה אימונים אירוביים בשבוע הביא לתוצאה הבאה. במשך שבוע אחד חלה הפחתה דרמטית של 3 ק"ג במשקל. במקביל, נרשמה תוספת למסה של השרירים בקרב המשתתפים. ומה שלא פחות ראוי לציון: משתתפי המחקר סיפרו כי לא חשו רעב. החוקרים שסקרו את בדיקות הדם של המשתתפים גילו שיפור בכל המדדים המובילים. סוכר מאוזן, פחות כולסטרול.

מי היא ה"פרזנטורית" של דיאטת סירטפוד?

אחת הפיגורות הידועות שהביאו לפרסום הדיאטה בקרב הקהל הרחב הינה אדל. הזמרת, שהצליחה להשלים מהפך בזכות אורח חיים בריא ודיאטה, סיפרה שאת הצלחתה חבה לדיאטת סירטפוד. כפי שהתברר לעיתונאים, לא רק הגוף מתחטב ומתהדק. לדברי הפרזנטורית הבלתי רשמית של הדיאטה המודרנית, מרכיב הפירות ומרכיבים צמחיים בדיאטה מאוד משמעותיים.

זה הזמן להכיר את חלבוני הסירטואינים הבריאים

בבסיס הדיאטה עומדים חלבונים פלאיים, שרק בשנים האחרונות החל המדע לחקור ברצינות. הם לא רק משפיעים על תחושת רעב ושובע אלא גם מסייעים לחיסול דלקות, תורמים לתחושת רוגע. החלבונים הללו מבצעים פעולה מדהימה ממש – הם מורים לגוף, שבאופן ביולוגי מרגיש שחסרות לו קלוריות, להימנע משרפת סוכרים ושימוש במאגרי שומן בגוף. גם כאשר צריכת הקלוריות היומית יחסית גבוהה, עדיין הגוף מצליח לחוות ירידה אמיתית במשקל!

מה אפשר לאכול במסגרת דיאטת סירטפוד?

הרבה מאכלים, רובם מן הצומח, מעודדים את הגוף להפריש הסירטואינים. מטבע הדברים, אלה המאכלים שחשוב לשלב בדיאטה, אולם ניתן כמובן לצרוך גם דברים אחרים, כל עוד לא חורגים מכמות הקלוריות הרצויה. בין היתר, יש להרבות באכילת פירות הדר. ניתן לאכול שוקולד מריר, בדגש על אחוזי קקאו מרובים. תה ירוק, תפוחים ירוקים ופירות יער וכן יינות אדומים. נהוג לאכול גם מרק מיסו, זיתים וסויה וכן ברוקולי ופטרוזיליה. במקביל, מומלץ להקפיד על תזונה מאוזנת, שמכילה את כל אבות המזון.