היתרונות הבריאותיים של תה ירוק

דיאטת תה ירוקמדעני תזונה יוצאים מגדרם כדי להסביר את היתרונות העצומים של תה ירוק לבריאות. הם חוזרים ומדגישים שזהו המשקה הכי בריא לטיפול ובעיקר למניעת מצבים בריאותיים רבים.

היתרון המשמעותי ביותר של תה ירוק הוא שהוא אינו מעובד בתהליכים כימיים רבים, ועשיר בקטצ'ינים, חומרים נוגדי חמצון הנלחמים ואף מונעים נזק לתאים.

מחקרים הוכיחו שתה ירוק משפר זרימת דם וכולסטרול

סקירת 2013 מחקרים מצאה שהוא מסייע למניעת מגוון בעיות הקשורות ללב, החל מלחץ דם גבוה ועד לאי ספיקת לב. מה שטוב ללב, בדרך כלל טוב למוח, הזקוק לכלי דם בריאים. במחקר שוויצרי, סריקות MRI גילו שאנשים ששתו תה ירוק, חוו פעילות מוגברת באזור עיבוד הזיכרון של מוחם.

תה ירוק הוכח אף כמסייע לחסימת היווצרות הפלאק המקושר למחלת אלצהיימר, והוא מסייע לשמירת יציבות רמות הסוכר בדם בקרב אנשים עם סוכרת. היות והקטצ'ינים מורידים רמת כולסטרול ולחץ דם, הם מסייעים בהגנה מפני נזק הנגרם על ידי תזונה עתירת שומן.

אבל לא. לא קיים משקה או מזון הממיס קילוגרמים עודפים

בעוד שראיות מדעיות מראות שהמרכיב הפעיל בתה ירוק, EGCG, עשוי לסייע בהפחתת מספר קילוגרמים, מחקרים אחרים אינם מצביעים על כל השפעה, אך מדגישים שתה ירוק הוא חלופה חכמה למספר משקאות ממותקים, כל עוד לא מתפתים לבולמוס אכילה או שתייה.

המשוואה הנוגעת לשתיית תה ירוק כאפשרות ירידה במשקל היא פשוטה: כשמחליפים פחית אחת של משקה מוגז ממותק בכוס אחת או שתיים של תה ירוק מדי יום, ניתן להפחית בשנה למעלה מחמישים אלף קלוריות, שהן למעלה מ-15 קילוגרמים. כל עוד שלא מציפים אותו עם דבש או סוכר!

תה ירוק מכיל תרכובות ביו המשפרות את הבריאות

רוב התרכובות של עלי התה הופכות אותו למשקה המכיל כמויות גדולות של חומרים מזינים חשובים כגון פוליפנולים, פלבנואידים וקטצ'ינים, אשר מתפקדים כחומרים נוגדי חמצון רבי עצמה.

חומרים אלו מפחיתים היווצרות רדיקלים חופשיים בגוף, המגנים על התאים והמולקולות מפני נזק. רדיקלים חופשיים אלו ידועים בהשפעתם על תהליך ההזדקנות ומחלות שונות. תה ירוק מכיל גם כמויות קטנות של מינרלים חשובים לבריאות.

מומלץ לבחור מותג באיכות גבוהה, היות ומספר מותגים באיכות נמוכה עשויים להכיל רמות עודפות של פלואוריד. יחד עם זאת, גם אם בוחרים מותג באיכות נמוכה יותר, היתרונות עדיין עולים בהרבה על כל סיכון.

נוגדי החמצון בתה ירוק עשויים להפחית את הסיכון לסוגי סרטן שונים

סרטן נגרם כתוצאה מצמיחת תאים בלתי מבוקרת, הנחשבת לאחד הגורמים המובילים בעולם למוות. עובדה ידועה היא שנזק חמצוני תורם להתפתחות סרטן ושנוגדי חמצון פועלים כהשפעה מגנה. תה ירוק הוא מקור מצוין לנוגדי חמצון רבי עצמה, כך שהגיוני כי הוא עשוי להפחית את הסיכון לסרטן.

תה ירוק מגן על המוח בקרב קשישים ומפחית את הסיכון לאלצהיימר ופרקינסון

תה ירוק משפר את תפקוד המוח בטווח הקצר, אך מגן על המוח גם בגיל מבוגר. מחלת אלצהיימר היא מחלת ניוון עצבי הנפוצה ביותר, ונחשבת לגורם המוביל לדמנציה. מחלת פרקינסון היא מחלה ניוונית של מערכת העצבים, השנייה בשכיחותה, וכרוכה במוות של עצבים המייצרים דופמין במוח.

מחקרים רבים שנערכו במודלים של מבחנות ובעלי חיים, מראים שתרכובות קטצ'ינים בתה ירוק משפיעות באופן מגן על נוירונים, ועשויים להפחית את הסיכון לאלצהיימר ופרקינסון.

תה ירוק הורג חיידקים, משפר את בריאות השיניים ומפחית את הסיכון לזיהום

מספר מחקרים מראים שקטצ'ינים הורגים חיידקים ומעכבים וירוסים כגון וירוס השפעת, והם עשויים להפחית את הסיכון לזיהומים. סטרפטוקוקוס הם חיידקים מזיעים החיים בעיקר בפה, וגורמים להיווצרות רובד המוביל לעששת.

מחקרים רבים מראים כי קטצ'ינים בתה ירוק מעכבים צמיחת חיידקים אלו, ומצביעים על יתרון מדהים נוסף של הפחתת ריח רע מהפה.

הפחתת הסיכון לסוכרת מסוג 2

מחלה זו הגיעה לממדי מגיפה בעשורים האחרונים, וכיום פוגעת בכשלוש מאות מיליון אנשים ברחבי העולם. סוכרת כרוכה ברמות גבוהות בדם בהקשר עמידות לאינסולין או חוסר יכולת לייצר אינסולין. מחקרים מראים כי תה ירוק משפר את הרגישות לאינסולין ומפחית את רמות הסוכר בדם.

מחקר יפני גילה שאנשים ששתו תה ירוק נמצאו בסיכון נמוך יותר ברמה של 42% לפתח סוכרת מסוג 2. סקירה מדעית אחרת של שבעה מחקרים שעקבו אחר 286,701 אנשים ששתו תה ירוק, מצאה שהם היו בסיכון נמוך ברמה של 18% להיות סוכרתיים.

תה ירוק מפחית את הסיכון למחלות לב וכלי דם

מחלות אלו, כולל מחלת לב ושבץ, הם הגורמים המשמעותיים ביותר בעולם למוות. מחקרים מראים שתה ירוק משפר חלק מגורמי הסיכון העיקריים למחלות אלו. זה כולל כולסטרול כללי, כולסטרול "רע" וטריגליצרידים.

תה ירוק מגביר באופן משמעותי את היכולת נוגדת החמצון של הדם, כך שהוא בעל השפעה מגנה על חלקיקי כולסטרול "רע" הגורמים להתחמצנות, והמהווים חלק מהמסלול למחלות לב.

עם השפעות מועילות אלו על גורמי הסיכון, אין זה מפתיע לראות ששותי תה ירוק נמצאים בסיכון נמוך יותר ברמה של 31% למחלות לב וכלי דם.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תסמינים לנגיף הקורונה – ככה תזהו אותם כמה שיותר מוקדם