שיטת הדיאטה של חלי ממן

דיאטת חלי ממןהסיפור האישי של חלי ממן מתחיל בשנים ארוכות של משקל עודף, המלווה בפגיעה בביטחון העצמי, תחושת תסכול, חוסר שביעות רצון מהחיים בכלל ומהמראה האישי בפרט, וממיעט המגעים החברתיים. היא התנסתה בכל סוגי הדיאטות האפשריות, כולל דיאטות אבקות, תרופות, דיקור ושיטות שונות, אך ללא הצלחה.

המפנה והמודעות לתזונה הגיעו עם התובנה כי מדובר בהתמכרות לאכילה, וכי השינוי הנכסף ניתן להשגה באמצעות שינוי החשיבה, שינוי דפוסי ההתנהגות, והשתתפו בקבוצת תמיכה.

לאחר למידה מעמיקה של תחום ההרזייה, הגיעה חלי למסקנה לפיה תהליך הרזייה מבוקר ונכון הוא תהליך הנבנה לאורך זמן ומתאפשר רק בהקפדה על תזונה נכונה. התוצאות המיוחלות הגיעו בדמות הפחתת שלושים קילוגרמים בשמונה חודשים.

קבוצת תמיכה בשיטת חלי ממן

במאי 2000 הקימה חלי את חברת "חלי גרופ", קבוצת תמיכה המתבססת על מערכת החוקים, הכללים והעקרונות אותם חוותה באופן אישי, וכיום פועלות ברחבי הארץ למעלה מ-160 קבוצות תמיכה המבוססות על תכנית הרזייה מבוקרת בהתוויית הכללים הייחודיים לשיטתה.

מנחי התכנית הם מדריכים שחוו באופן אישי את תהליך שיטת ההרזיה של חלי ממן, והניסיון האישי שלהם מסמיך אותם להפיץ את השיטה בקרב אנשים שחווים קשיי ירידה במשקל, כולל מבוגרים, נשים, גברים, ילדים ובני נוער. ההשתתפות בקבוצה מעניקה אושר, שמחה, ביטחון עצמי ולמידת דפוסי התנהגות, הרגלים וחשיבה חדשים, המובילים ליעד הנכסף של ירידה מבוקרת ובריאה במשקל.

עקרונות השיטה

שיטת ההרזיה על פי חלי ממן אפשרית בהקפדה על מספר כללי התנהגות חשובים:

החזון – יעדי הרזייה ומשקל חדש ובריא יותר אפשריים ומתחילים בחזון אמיתי להגיע למטרה, וחשוב להבין שכל אחד יכול.

התמדה – עקביות והתמדה בתהליך מובילים להשגת היעד, שיפור התחושה ואיכות החיים. אפילו אם הירידה במשקל נעצרת באמצע הדיאטה, יש לדבוק במטרה ולהמשיך את המאמצים.

רזון – לשיטתה, אין "חיה" כזו. אדם צריך ללמוד לאהוב את גופו ולחיות עימו בשלום, מבלי עיסוק אובססיבי ברזון.

התנהלות ברגעי משבר – גם כשחווים קשיים, מעידות או "נפילות" חשוב להמשיך ולהתמיד תוך הפקת הלקחים הנכונים.

"חיסול אויבים" – יש להרחיק מהבית פיתויי מזון שאינם רצויים, ולפני ההגעה לסופרמרקט, להכין רשימת קניות מפורטת על מנת להימנע מפיתויים.

חשיבה חיובית – מה שהיה היה. כל יום הוא יום חדש ותהליך הרזייה אפשרי באמצעות הקפדה על גישה חיובית ואופטימית.

טעמים וסגנון – חשוב להקפיד על יצירת מזון טעימות ונעימות למראה. מומלץ לאכול שש ארוחות קטנות לאורך היום.

שתיית שפע מים הם נטולי שומן, קלוריות או כולסטרול, ויעילים לתהליכי עיכול בריאים. מים מנקים את הגוף מחומרים ורעלים הגורמים להזדקנות העור. יש לשתות לפחות 12 כוסות מים ביום.

פעילות גופנית חובה לשלב את התזונה הבריאה והנכונה עם הקפדה על פעילות גופנית קבועה. סוג הפעילות אינו חשוב. רצוי לבחור פעילות מהנה שניתן להקפיד עליה ולבצע אותה לאורך זמן.

אין נוסחאות פלא – שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות הם תהליכים שלוקחים זמן, ולא קיימים קיצורי דרך. לכן, חשוב להציב אתגרי ירידה במשקל ריאליים, להתמיד בהם, להתאזר בסבלנות ובעיקר להאמין כי התהליך אפשרי.

היעדר נוקשות – תפריט התזונה של חלי ממן כולל פינוק הנקרא "מנה מותרת" ההכרחית לתהליך נכון של הרזייה. התנזרות וצום הם מתכון בטוח להשמנה, ולכן מותר ליהנות ממאכל אהוב ללא רגשות אשמה, אחת לשבוע.