דיאטה בצבא – איך עושים את זה?

דיאטה בצבא - איך עושים את זה?אין זה סוד שבמהלך השירות הצבאי הסדיר, קיימת נטייה לעלות במשקל. האוכל הצבאי המשמין, הריחוק מהבית, הלחץ הנפשי ובמקרים רבים גם השעות הארוכות של השעמום, עושים את שלהם וכתוצאה מכך המידות של המדים מתרחבות מדי כמה חודשים.

במאמר שלפניכם ברצוננו לשכנע אתכם שהשירות הצבאי לא חייב להוביל להשמנה, אלא להפך, השנים בצבא יכולות להוות יופי של אפשרות לעשות דיאטה ולרדת במשקל.

סדר הארוחות

אחד מכללי הברזל לדיאטה מוצלחת ויעילה הוא לשמור על סדר ארוחות יציב וקבוע. מאחר ובבסיסים הצה"ליים הארוחות אכן מוגשות בזמנים קבועים, הרי שמדובר על יופי של הזדמנות לסגל סדר ארוחות תקין. במידה ואתם חשים רעב בין הארוחות, ניתן להתחיל במסורת של ארוחות ביניים, אך חשוב להבין כי ארוחות ביניים צריכות להכיל פחות קלוריות מהארוחות המרכזיות כשלמעשה ארוחות הביניים הן מעין חטיף.

הכוונה היא לא לחטיף המגיע בשקית אלא לחטיף דוגמת פרי בינוני, מספר ירקות חתוכים, יוגורט קטן עם גרנולה ועוד. הימנעו במידת האפשר מנשנוש של חטיפים משמינים גם כשאתם בבית בסופי השבוע.

במהלך הארוחות עצמן

במהלך הארוחות בבסיס מומלץ להתחיל את הארוחה ממנה או שתיים של ירקות ומלגימת כוס מים שלמה בטרם מסתערים על המנות האחרות הספוגות בשמן רב בדרך כלל. ברוב המקרים אנחנו מגיעים לשולחן הארוחה כשאנחנו רעבים ובמצב של רעב לא פשוט לנטר את המזון שאנחנו צורכים מבחינת הכמויות. לפיכך, מומלץ להתחיל את האכילה דווקא ממנות שמכילות פחות קלוריות ושומן על מנת שניתן יהיה להחליש מעט את הרעב ורק לאחר שנרגעים, להמשיך למנות המשמינות יותר.

על מנת להגיע לכדי מצב שבו ניתן לבחור באופן מושכל את פריטי המזון יש ללעוס את המזון לאט וביסודיות ולהמתין בין ביס לביס כמה שניות. לתחושת השובע לוקח יותר זמן לבוא לידי ביטוי ממה שלוקח לקיבה להתמלא כאשר אוכלים במהירות רבה מדי, קחו זאת לתשומת לבכם.

שלושת ה"רקים"

להן המרכיבים של טריק נחמד נוסף להורדה במשקל שזכה לכינוי "שלושת הרקים":

  • רק מצלחת – הימנעו מאכילה מכלים שאינם צלחת דוגמת קערה או ישירות מהסיר למשל. כמו כן, הקפידו למלא את הצלחת רק פעם אחת במהלך הארוחה.
  • רק בישיבה – הימנעו מלהמשיך את הארוחה מחוץ לחדר האוכל, הימנעו מאכילה בעמידה, בנהיגה, בהליכה ועוד.
  • רק לאכול – כאשר אתם אוכלים, הימנעו מלעסוק בפעילויות אחרות דוגמת צפייה בטלוויזיה, קריאת עיתון ועוד. ככל שתתרכזו יותר באוכל שאתם מכניסים לגוף, כך רמת המודעות שלכם לעצם האכילה תהיה גבוהה יותר ובעקבות כך תוכלו לשלוט באופן מוצלח יותר בכמויות המזון שתצרכו.

להתחיל לעסוק בפעילות גופנית

ברוב הבסיסים הצה"ליים קיים מגוון רחב ביותר של אפשרויות לעסוק בפעילות גופנית ובחלק מהבסיסים ישנו אף חדר כושר פעיל ומתוחזק היטב. בנוסף לכך, ברוב הבסיסים פועלים מדריכי כושר שישמחו לקחת אתכם תחת חסותם, גם מחוץ לשעות הפעילות. שילוב של פעילות גופנית בתהליך הדיאטה יסייע לכם לשרוף יותר קלוריות ולרדת במשקל במהירות גבוהה יותר בהשוואה לצריכה פחותה של מזון בלבד.

להתניע את השינוי ביחד

אחד היתרונות המשמעותיים שיש לחיילים בשירות סדיר בכל הקשור לירידה במשקל הוא הקרבה לבני גילם. במידה ואתם מתקשים להתניע את השינוי ולהתחיל את הדיאטה, נסו לשתף בתהליך עוד חייל שמעוניין לרדת במשקל בדיוק כמוכם. שיתוף של אדם נוסף הנמצא במצב דומה לשלכם יספק לכם את התמיכה שאתם זקוקים לה על מנת להתניע את התהליך ועל מנת לשמר אותו לאורך זמן.

קראו עוד: היפנוזה לדיאטה