שיטת הרזיה דיאטה קלאב

דיאטה קלאבשיטת דיאטה קלאב מבוססת על תכניות שנועדו להקנות הרגלי אכילה בריאים, ירידה במשקל, ושמירה על המשקל החדש כדרך חיים. חברת דיאטה קלאב מעניקה תמיכה להגעה למטרה כשאדם לומד לטפל בעצמו, להעצים את עצמו, ולדבוק במטרת המשקל החדש שלו באמצעים יצירתיים.

החברה ביססה את שמה על המשמעות היוונית למילה "דיאטה", שפירושה אורח חיים. מתחילת הפעילות, בשנת 1987, מאמינים מנהיגי החברה כי ירידה במשקל כרוכה בשינוי מוקפד של הרגלי חיים ושמירה נינוחה על ההישגים החדשים, תוך הקפדה על בריאות נפשית ופיסית וביצוע התהליך מתוך הנאה ושמחה. תכנית התזונה של דיאטה קלאב מורכבת מתכנית מאוזנת משולשת המובילה לשיפור גוף ונפש במקביל לירידה במשקל.

עיקרי תכנית הירידה במשקל

דיאטה קלאב מבוססת על יצירת הרגלי אכילה בריאים חדשים, המשולבים עם פעילות גופנית ושינויי דפוסי החשיבה וההתנהגות. תכנית התזונה מותאמת לכל אדם באופן אישי, ומציעה פתרונות המותאמים לכל סוג עבודה, סגנון חיים וסדר יום, כולל התנהגות תזונתית בעיתות חגים, חופשות וסופי שבוע.

על פי התכנית, ניתן לאכול שש ארוחות ביום, תוך הקפדה על אכילה מאוזנת הכוללת את כל קבוצות המזון, כולל מאכלים "אסורים" בדרך כלל כגון גלידות, עוגות ופיצוחים, כל עוד שמדובר בתדירות מוקפדת וכמויות מתונות.

מנהלי התכנית מאמינים כי כל אדם יכול להיות מחויב ואחראי לתהליך ההרזיה שלו, והם רואים בפועלם שליחות המתבטאת בסיוע לאנשים להכיר ביכולותיהם האישיות ולהעצימן. הם מסייעים לאנשים המבקשים לשמור על המשקל למצוא את הכוחות הפנימיים הטמונים בהם כדי לבצע את תכנית ההרזיה בשיטת דיאטה קלאב בשמחה ובקלות.

קבוצות תמיכה בשיטת דיאטה קלאב

הקבוצות פועלות בכל הארץ ומשמעותיות ביותר להשגת מטרת הירידה במשקל. כל משתתפי הקבוצות נושאים מטרה משותפת, ותהליך שיתוף החוויות והסיפורים האישיים מעודדים, מחזקים, מעצימים ותומכים בכל המשתתפים. היכולת להסתייע, לשתף ולקבל כוחות משותפים המבוססים על סיוע הדדי והקשבה, יוצרים חוויה משותפת המעניקה את המוטיבציה והכוחות הדרושים להמשך התהליך.

כל מנחות הקבוצות הן נשים שעברו בעצמן את תהליך הירידה במשקל בשיטת דיאטה קלאב, הגיעו למשקלן הרצוי ושמרו עליו. לכן, הן מסוגלות לסייע למשתתפים לסגל הרגלי חיים חדשים המבוססים על אחריות ומחויבות. הן פועלות ללא שיפוט ומתוך אמפתיה, מציעות שיטות התמודדות חדשות, וכלים מעשיים המאפשרים למשתתפים להשיג את מטרתם.

כל מנחות הקבוצה עברו תהליך הכשרה באמצעות פסיכולוגים, דיאטניות ומאמני כושר, המבוססים על כלי הנחיה ואימון מתקדמים.

ייעוץ אישי של דיאטנית

שיטת דיאטה קלאב מציעה גם תהליך ייעוץ אישי אותו ניתן לקבל מדיאטנית קלינית, במפגשים וירטואליים דרך אתר האינטרנט של החברה. בהתאם לרוח פעילות החברה, גם ייעוץ אישי זה נוקט בגישת שינוי דפוסי ההתנהגות והחשיבה.

תכנית זו נקראת 'דיאטה און ליין' או תכנית 'דיאטה עד הבית', והיא מסייעת באופן אישי להשגת מטרות הירידה במשקל. התכנית מתאימה לאנשים בעלי סדר יום עמוס שאינם יכולים לפנות זמן הגעה לקליניקת התזונאית, ומעדיפים לקבל את התמיכה בזמנם החופשי מבלי לבזבז זמני נסיעות. התכנית מבוצעת על ידי דיאטניות קליניות בעליות ניסיון עשיר בכל הנוגע לירידה במשקל ושינוי דפוסי אכילה.

המפגשים הוירטואליים מתבצעים אחת לשבוע, בזמנים המותאמים אישית, ומאופיינים בשיחת צ'ט, או במפגש דרך הסקייפ. תכנית הירידה במשקל מותאמת באופן אישי על פי המשקל הנוכחי ומשקל היעד הרצוי, העדפות אישיות והרגלי חיים.

כל התכנית מבוססת על תזונה בריאה ושמירה על עקרונות תכנית ההרזייה של דיאטה קלאב. המשתתף בתכנית זו מקבל תפריטים אישיים, קבוצות מזונות המהווים תחליפים למזונות שאינם רצויים, הנחיות להרכבת תפריט אישי באופן עצמאי, והנחיות לגבי "המנה המותרת".