דיאטת עוגות

דיאטת עוגותדיאטת עוגות מתאימה לאנשים שאינם מצליחים להתמיד בהגבלות תזונה חמורות והתשוקה למאכלים אהובים, שלרוב אסורים, גורמת להם להתייאש מהתהליך.

הדיאטה מתאימה לאנשים שאינם מצליחים להימנע מפיתויים, והיא כדאית, היות והסוכרים מובילים להגברת רמת הסרוטונין המופרש במוח ומשפר את מצב הרוח.

דיאטה זו מספקת את הצורך באכילת משהו מתוק, במיוחד בשעות אחר הצהריים בהן מתרחשת בדרך כלל "נפילת אנרגיה" של הגוף, ואדם זקוק לחידוש רמות האנרגיה עם הפסקת קפה ופרוסת עוגה.

עקרונות דיאטת עוגות

מרבית העוגות, כולל אלו המכילות רכיבים אסורים בדרך כלל בדיאטות, כגון סוכרים, שוקולד, שמנת וחומרים "מפחידים" אחרים, מותרות בדיאטה זו, ואפשר לאכול אותן מידי יום. יחד עם זאת, ובדומה לכל תנאי לתזונה נכונה, מומלץ שלא להגזים בכמויות.

כך, למשל, ניתן לאכול רולדות, עוגות בחושות, מאפים למיניהם ועוגות גבינה. הסוד טמון בחישוב מספר הקלוריות הנמצאות בכל פרוסת עוגה. דיאטת העוגות מכילה אלף קלוריות יומיות וניתן להפחית באמצעותה שלושה קילוגרמים בחודש. אם מוסיפים לתהליך פעילות גופנית ניתן להפחית כמויות משקל גבוהות יותר בצורה בריאה.

זוהי דיאטה המתאימה לטווח הארוך כשבמהלך החודש הראשון יורדים יותר במשקל, כתוצאה מפירוק שרירים בנוסף לשומן, ולאחר מכן קצב הירידה במשקל פוחת, אך בסופו של דבר ניתן להשיל את כל הקילוגרמים העודפים ולהמשיך עם עקרונות התזונה הבריאה.

מומלץ להתייעץ עם תזונאית לקביעת האיזון הנכון הדרוש לגוף ולהרכיב תפריט משביע ומהנה המותאם אישית לאורח החיים. שילוב מזונות מתוקים בדיאטה מונע את תחושת התסכול והקיפוח ועד מהרה ניתן להתרגל לתזונה בריאה שהיא אורח חיים, ולא דיאטה שצריך לחכות עד שתסתיים.

ניתן לגוון את התפריט ולשנות אותו בהתאם לצרכים ולאכול אפילו שתי פרוסות עוגה ביום, בהתאם למספר הקלוריות שהעוגה מכילה. את פרוסת העוגה יש לאכול בעיקר כחטיף ביניים בין הארוחות המסודרות הבריאות, וכששומרים על עקרונות הדיאטה, ניתן להפחית במשקל בצורה מבוקרת ובריאה.

מהלך דיאטת עוגות

יש לחשב את מספר הקלוריות הנמצאות בכל העוגה ואז לחלק את המספר לפרוסות. כך, למשל, עוגה ארוכה מכילה עשרים פרוסות, ועוגה עגולה מכילה 16 פרוסות. לכמות הקלוריות המתקבלת יש להוסיף את הקלוריות הנמצאות בתוספות, כגון רטבים, דובדבנים, סירופ או קצפת.

התפריט המוצע בדיאטה זו מאוזן המספק לגוף את כל החומרים החיוניים, וכולל עוגה או עוגייה עם שתייה חמה. כך ניתן להפחית במשקל באופן מהנה ותספק את התשוקה למתוקים.

ארוחת בוקר – יוגורט דל שומן עם כף גרנולה ושתייה חמה.

חטיף בוקר – שתי פרוסות לחם קל עם פרוסת פסטרמה, גבינה רזה או גבינה צהובה רזה, בתוספת עגבנייה, פלפל או מלפפון ושתייה חמה.

ארוחת צהריים – דג צלוי או חזה עוף מוקפץ במעט שמן זית, סלט ירקות גדול עם מעט שמן זית וירקות מאודים.

חטיף אחר הצהריים – פרוסת עוגה המכילה כ-150 קלוריות ושתייה חמה.

ארוחת ערב – שתי פרוסות לחם קל עם קופסת טונה במים, ביצה קשה או גבינה רזה, וסלט ירקות גדול עם מעט שמן זית. לפני השינה ניתן לאכול פרי.