דיאטת ד"ר סימונס

דיאטת ד"ר סימונסדיאטת HCG, הנקראת גם דיאטת ד"ר סימונס, היא דיאטה קיצונית הכרוכה בהזרקות HCG, שהוא הורמון גונדוטרופין כוריוני האנושי, המיוצר על ידי נשים הרות.

דיאטה זו מאפשרת הפחתה משמעותית במשקל, עד שני קילוגרמים ביום, אך הבעיה איתה היא שעד היום שום רופא לא הצליח להסביר כיצד היא עובדת, ומבקרי השיטה טוענים כי הגבלות הקלוריות הן שאחראיות להפחתה במשקל, ולא הורמון ה-HCG.

זוהי דיאטה המאופיינת בכללים ייחודים, כגון צריכת ירקות יחידים לכל ארוחה, הימנעות משמנים, כולל קרם גוף ומוצרי היגיינה המכילים שמנים, ושימוש מוגבל בהורמון HCG במחזורים בני 23 ו-46 ימים. לא פורסמו שום הנחיות לגבי המינון הבטוח להזרקות ההורמון, וכתוצאה מכך, מרבית ספקי הדיאטה מעניקים מינוני מרשמים אקראיים.

עקרונות דיאטת HCG

HCG הוא הורמון המסייע לגוף ליצור יותר הורמונים, והוא מטפל במחסור בהורמונים, או בחוסר איזון גופני המוביל לעלייה במשקל, בין אם חוסר האיזון מתבטא בבלוטת התריס או כביטוי לתסמיני גיל המעבר.

הזרקות ההורמון מפחיתות את תחושת הרעב ומאפשרות אכילת כמויות מזון מועטות ללא תחושת רעב. נוכחות ה-HCG בדם מנטרלת את התיאבון, וזהו גם ההורמון הגורם בדרך כלל לתחושות בחילה בשלבים המוקדמים של היריון.

באמצעות ההזרקות, מונע ההורמון אפשרות איבוד מסת שריר במהלך הדיאטה. הגברת רמות ההורמון בגוף, כולל טסטוסטרון, יוצר מצב של בניית שריר, המנטרל מצב קטבולי. קולטי הורמונים נמצאים על סיבי השרירים ומגיבים לרמות הורמונים מוגברות בקרב מטופלים שאצלם מנוטרלות רמות הורמון HCG.

כשהגוף מאבד במהירות כמות משמעותית של קילוגרמים באמצעות דיאטה קיצונית, כמות גבוהה של שרירים הולכת לאיבוד. מצב זה מזיק לגוף ומשפיע לרעה על חילוף החומרים המואט עד כדי כך שכל המשקל האובד שב במהירות ולעיתים מתרחשת השמנת יתר, ואדם צריך להשקיע עבודה מאומצת של תזונה נכונה ופעילות גופנית קבועה על מנת לבנות מחדש את השריר שאבד.

תפריט תזונה בדיאטת ד"ר סימונס

בכתב היד המקורי של ד"ר סימונס, מוצגת שיטת 500 הקלוריות היומיות המקורית, באמצעות תפריטים נמוכים ביותר בקלוריות. תומכי השיטה טוענים כי דיאטה זו סייעה למיליוני אנשים להפחית במשקל, לשנות את הרגלי התזונה שלהם ולהתחיל חיים חדשים ובריאים. כיום השתנה התפריט המקורי וניתן להתאים את הדיאטה באופן אישי לצרכים פרטניים. יש להקפיד לבדוק את האפשרויות החלופיות או לקבל סיוע של תזונאית.

ארוחת בוקר – תה או קפה ללא סוכר עם כף חלב. ניתן להמתיק עם סוכרזית או סטיביה.

ארוחת צהריים

בחירה בין בשר עגל, בשר בקר, חזה עוף, דג לבן טרי, במנה של מאה גרם. יש להסיר את כל השומן הנגלה לעין לפני הבישול, ולשקול את הבשר כשהוא טרי. הבישול צריך להתבצע בגריל ללא שומן נוסף. דגי טונה, הרינג או סלמון, מיובשים או כבושים אינם מורשים.

סוג ירק אחד לבחירה מתוך האפשרויות הבאות: תרד, עלי סלק, סלט מעלים ירוקים, עגבניות, סלרי, שומר, בצל, צנוניות, מלפפונים, אספרגוס או כרוב. ניתן להוסיף פרוסת טוסט אחת מלחם מלא, ובחירה בין תפוח תפוז, חופן תותים או חצי אשכולית.

ארוחת ערב – סלט ירקות מירק אחד כמו באפשרויות ארוחת הצהריים, ופרוסת טוסט מלחם מלא.