תפריט דיאטה של 800 קלוריות

תפריט דיאטה של 800 קלוריותעם כל בחירות המזון המפתות והטעימות ביותר, קשה מאוד לרדת במשקל. אם אתה חושב ברצינות על ירידה במשקל מבלי להפחית משמעותית את צריכת המזון או לגווע ברעב, יש חדשות טובות. אתה יכול לנסות דיאטה של 800 קלוריות, תוך שליטה בצריכת הקלוריות והחלפת המזון הרגיל עם אוכל בריא ומזין המספק אנרגיה ללא תוספת קלוריות.

עם דיאטה זו, ניתן בקלות להשיל קילוגרם אחד עד שניים בשבוע, והיא מומלצת מבחינה רפואית לאנשים הסובלים מהשמנת יתר שצריכים להפחית במהירות ממשקלם. החלק הטוב ביותר בדיאטה זו היא שאין צורך לרעוב למוות על מנת להפחית משקל עודף.

בדיאטת 800 קלוריות, יש להיזהר שלא להגזים על מנת שלא לפתח בעיות בריאות רציניות וחוסרים תזונתיים. הקצב בו מופחתות הקלוריות עלול להוות סכנה רצינית לרמות האינסולין וקצב הלב. כך שאנשים הצורכים תרופות, צריכים להתייעץ עם רופא לפני ביצוע דיאטה זו.

התכנית מבוססת על צריכת מזון המשלים את הדרישה התזונתית היומית של חלבונים, מינרלים, ויטמינים וחומצות שומן. תכנית זו מושגת באמצעות אכילה בריאה וארוחות קלוריות עד לצריכה יומית של 800 קלוריות.

יתרונות הירידה במשקל בדיאטת 800 קלוריות

דיאטה זו מיועדת לאנשים בעלי עודף משקל שצריכים לרדת במשקל במהירות, היא יעילה למטרות איבוד משקל מהיר מבלי לגרום לחולשה. הדיאטה מאופיינת מהימנעות ממזונות עתירי קלוריות והגדלת צריכת מזונות דלי קלוריות.

עודף משקל גורם לבעיות בריאות שונות, כולל בעיות לב, בעיות במערכת העיכול, הפרעות בדרכי הנשימה ובמקרים קיצוניים השפעה על הפוריות. הפתרון הטוב ביותר לאנשים אלו הוא דיאטת 800 קלוריות אותה יש לבצע במשך שבוע או שבועיים. בנוסף, דיאטה זו מתאימה גם לאנשים עם סדר יום עמוס מאוד שאין להם זמן להגיע לחדר הכושר, זוהי הדרך הקלה והפשוטה ביותר להפחתת מספר קילוגרמים.

תכנית דוגמה לדיאטת 800 קלוריות

דיאטה זו כוללת מספר ארוחות וחטיפים אותם ניתן לאכול במהלך היום, תוך שמירה כוללת על צריכת 800 קלוריות.

אפשרויות לארוחת בוקר – ניתן לבחור בין אפשרויות שונות הכוללות כוס דגני בוקר דלי קלוריות עם כוס חלב דל שומן; שתי פרוסות לחם מלא או לחם קל עם ביצה קשה; או יוגורט דל שומן שאינו ממותק עם ביצה קשה.

אפשרויות לארוחת צהריים – ניתן לבחור בין אפשרויות שונות הכוללות 150 גרם בשר רזה או דג, עם מעט ירקות ופירות. הירקות יכולים להיות מבושלים או מאודים עם הגבלת תבלינים, או מבושלים בשמן דל קלוריות או ללא שומן. ארוחה זו צריכה להיות גבוהה מאוד בחלבון ודלה בפחמימות. הבשרים או הדגים יכולים להיות מורכבים מדגים לבנים, או טונה, וירקות כגון ברוקולי, חסה, סלרי, כרוב, בצל, חצילים, מלפפונים ועגבניות. לקינוח אפשר לבחור פרי כגון תפוז, אשכולית או תפוח.

אפרויות לארוחת ערב – בדומה לארוחת הבוקר, בהתאם למספר הקלוריות שנותר באותו היום. ניתן לאכול יוגורט דל שומן שאינו ממותק עם פרי, ביצה קשה עם סלט ירקות גדול, 2 פרוסות לחם קל עם פסטרמה.

לחטיפים – אפשר לשתות תה ירוק, לאכול פרי או יוגורט דל שומן שאינו ממותק.

יש לחשב את צריכת הקלוריות של כל פריט מזון, ולגבש תכנית דיאטה אישית. יחד עם זאת, אם מדובר בירידה במשקל מסיבות בריאותיות, יש להתייעץ עם דיאטנית על מנת להרכיב תזונה מאוזנת.

ראו גם: דיאטת הלחמניות