מהן הסגולות הבריאותיות של שעועית ירוקה?

מהן הסגולות הבריאותיות של שעועית ירוקה?למרות שמה, שעועית ירוקה אינה נחשבת כל כשעועית במונחי תזונה. היא נקצרת בתוך התרמיל לפני שהיא מתבגרת. מבחינה תזונתית, מתאים יותר להשוותה לירקות תרמיל אחרים כגון אפונה ובמיה.

ערכים תזונתיים של שעועית ירוקה

כוס שעועית ירוקה טרייה מכילה 31 קלוריות, אפס גרם שומן, שבע גרם פחמימות, שלושה גרם סיבים, שלושה גרם סוכר ושני גרם חלבון. היא נחשבת כמקור עשיר לוויטמיני C, A ו-K ומכילה חומצה פולית, תיאמין, ריבופלבין, ברזל, מגנזיום ואשלגן.

יתרונות בריאותיים של שעועית ירוקה

מחקרים רבים הראו שצריכה גוברת של מזונות צמחיים דוגמת שעועית ירוקה, מפחיתה את הסיכון להשמנה, סוכרת, מחלות לב ותמותה, היות והיא מקדמת עור בריא, ומגבירה את האנרגיה הקשורה למשקל נמוך.

בריאות הלב

התמיכה נוגדת החמצון המספקת שעועית ירוקה, מאפשרת מספר יתרונות קרדיווסקולריים ישירים. שיפור ברמות שומני הדם והגנה טובה יותר של שומנים אלו מפני נזק חמצן, הוכחה כנובעת מצריכת שעועית ירוקה. תרמיל השעועית קשור באופן הדוק יותר להטבות אלו מאשר השעועית הצעירה הלא בוגרת הנמצאת בפנים.

חומצות שומן אומגה 3 של תוכן השעועית הירוקה חיוניות אף הן לסיוע לכלי הדם. אמנם קיימת כמות קטנה יחסית של חומצה אלפה לינולנית חומצת שומן אומגה 3 בשעועית ירוקה, אך כמות זו עדיין חיונית ולמעשה נחשבת לכמות גדולה למדי בהשוואה לכמות הקלוריות של השעועית. ניתן לקבל מיליגרם אחד של חומצה אלפא לינולנית על כל ארבע קלוריות של השעועית, והיא נחשבת כמקור מוערך של חומרים מזינים המגנים על הלב.

סרטן

שעועית ירוקה מכילה כמות כלורופיל גבוהה, החוסמת השפעות מסרטנות הקשורות לצליית בשרים בטמפרטורה גבוהה. אנשים החובבים מאכלי גריל חרוכים, צריכים להתאימם עם ירקות ירוקים להפחתת הסיכון לסרטן.

פוריות

נשים בגיל הפוריות זקוקות להגברת הברזל ממקורות צמחיים כגון תרד, שעועית, דלעת ושעועית ירוקה המקדמת פוריות. צריכת חומצה פולית הולמת נדרשת אף לנשים הרות על מנת להגן על העוברים ממומים בצינורות עצביים. כוס שעועית ירוקה מספקת כעשרה אחוזים מהצריכה היומית של חומצה פולית ושישה אחוזי ברזל.

בריאות העצם

צריכה נמוכה של ויטמין K נקשרת עם סיכון מוגבר לשברים בעצמות. צריכה הולמת של הוויטמין משפרת את בריאות העצם באמצעות שיפור ספיגת הסידן והפחתת הפרשת הסידן בשתן. כוס שעועית ירוקה מספקת 14.4 מיקרוגרם ויטמין K, כעשרים אחוזים מהדרישות היומיות, וארבעה אחוזי סידן.

שעועית ירוקה – עשירה במגנזיום וסיבים תזונתיים

מגנזיום – שעועית ירוקה עשירה במגנזיום, ומלבד הקלת תסמיני אוסטיאופורוזיס ואוסטיאוארתריטיס, היא מסייעת אף ללחימה בתסמונת קדם וסתית.

סיבים תזונתיים – אנשים הסובלים מבעיות בפעולת המעיים כגון עצירות או תסמונת מעי רגיז, זקוקים לשעועית ירוקה בתזונה. השעועית עשירה בסיבים תזונתיים אשר מוסיפים נפח ומשקל לפעולת המעיים, ומקלים את המעבר. תזונה עשירה בסיבים תזונתיים מפחיתה אף את רמות הכולסטרול "הרע" בגוף. במצב של סוכרת, או סיכון לפתח סוכרת, סיבים בשעועית ירוקה מסייעים אף לוויסות הסוכר בזרם הדם.