דיאטת לימונים ולימונדה

דיאטת לימונים ולימונדהמים פושרים עם לימון מכילים רכיבים רבי עוצמה המשפרים את סיכויי הירידה במשקל. ויטמין C ונוגדי החמצון החזקים של הלימון, בתוספת המים הפושרים משפרים את יכולת העיכול.

כד השתייה הפופולארי הזה ניתן להכנה עם מים חמים המתקררים לטמפרטורת החדר, וסחיטת מיץ לימון שלם טרי. יחד עם זאת, השתייה אינה באה על חשבון תזונה נכונה ופעילות גופנית.

לימונים הם חומר משתן. כלומר, הם פוטרים את הגוף ממשקל מים. בנוסף, מים חמים עם לימון ידועים אף כחומר משלשל. הם מקלים על עצירות ומסייעים לגוף ליצור אנזימי עיכול דרך הכבד. היתרונות כוללים הפחתה בצרבות, נפיחות וגיהוקים. שתיית תערובת זו עם ארוחה מעוררת גם את ייצור מיצי הקיבה ומשפרים את העיכול.

מהלך דיאטת הלימון

דיאטה זו היא תכנית ניקוי רעלים המעודדת צריכה של לימונדה המורכבת מלימונים ומים, והיא מתאימה לעשרה ימים בלבד. יש לשתות לפחות שש עד עשר כוסות ביום, ובכל פעם בה מתעוררת תחושת רעב. טעם הלימונים הטריים עם המים מרעננים ופועלים בהדרגה ובאופן פסיכולוגי על דיכוי הדחף לאכול. השתייה מעניקה תחושת שליטה וביטחון המאפשרת את המשך התהליך.

הדיאטה מתקדמת בהדרגה עם תוספת המזונות. ביום הראשון יש לשתות את המים בלבד, כשאפשר לאכול מעט ירקות טריים. ביום השני ניתן להוסיף מרק ירקות, ביום השלישי אוכלים רק פירות וירקות עם המים, וחוזר חלילה.

במהלך כל ימי הדיאטה יש להימנע מאכילת בשר, דגים, מוצרי חלב וביצים. יש להקפיד שלא לאכול יותר מידי או מוקדם מידי, ולשתות את הלימונדה בכל הזדמנות. עם סיום הדיאטה, מומלץ להוסיף את המזונות הרגילים בהדרגה ולהבין כיצד ניתן לשנות הרגלי תזונה ישנים ולהתחיל בחיים חדשים המאופיינים באכילה בריאה.

יתרונות דיאטת לימונים ולימונדה

ההשפעה החזקה של מים ולימונדה נובעת מהתכולה הגבוהה של ויטמין C הנמצאת בלימון. צריכה מספקת של ויטמין C מסייעת לגוף לייצר סדרת תגובות כימיות המפרקות את שומן הגוף לשימוש כאנרגיה.

גיליון נובמבר 2008 של כתב העת לתזונה ביוכימית קובע כי המולקולות הנמצאות בצמחים בעלי תכונות נוגדות חימצון, מדכאים באופן משמעותי את הפוליפנולים הגורמים לעלייה במשקל, הצטברות רפידות שומן, עודף שומן בדם, סוכר גבוה בדם ועמידות לאינסולין.

כפרי הדר, לימון מכיל פלבנואידים בעלי יתרונות רבים אחרים הקשורים למשקל, כולל הפחתת ייצור כולסטרול וטריגליצרידים דרך הכבד. המדענים סבורים כי כל היתרונות האלו מובילים לירידה במשקל ואף לטיפול ומניעת סוכרת והשמנת יתר.

דיאטה המבוססת על מים משפרת כוח עיכול, ומסייעים לעורר את תהליך העיכול. בנוסף, שתיית המים עם הלימון מעלה מעט את חום הגוף ומאפשרת לו לשרוף קלוריות מהתזונה בצורה יעילה יותר. זהו טיפול שמתאים גם להקלת כאב, חוסר נוחות גופנית ונפיחות הקשורה לעצירות.

תופעות לוואי של הדיאטה ואמצעי זהירות

חלק מהמדענים סבורים כי צריכה יומית של מים פושרים עם לימון עלולה לשחוק את האמייל בשיניים, ולכן מומלץ ללגום את המים באמצעות קשית כדי שלא יגעו בשיניים. למרות היתרונות הרבים של משקה זה, המקובלים גם בספרות המדעית, זוהי אינה שיטה המתאימה לטיפול בכל מצב.