מה כדאי לאכול בחורף כדי לא לעלות במשקל?

מה כדאי לאכול בחורף כדי לא לעלות במשקל?אין זה סוד שבמהלך עונת החורף אנחנו נוטים לעלות במשקל. הסיבה לכך נעוצה בגורמים רבים ומגוונים כשבין היתר מדובר על הגורמים הבאים:

ראשית, במהלך החורף רבים חשים בנוח להשמין משום שבניגוד לקיץ, אין צורך להיכנס לבגד ים חושפני ובכל מקרה הבגדים שאנו לובשים במהלך החורף מהווים כסות מוצלחת למשמנים המצטברים מתחת לשכבות.

שנית, בחורף יש לנו פחות הזדמנויות לעסוק בפעילות גופנית ולפיכך ההוצאות האנרגטיות שלנו הולכות ונהיות זניחות יותר ככל שמזג האוויר נהיה קר יותר. באופן כללי במהלך החורף אנחנו נוטים להישאר בבית.

שלישית, במהלך העונה הקרה יש לנו נטייה לצרוך יותר מזונות חמים ופחות מזונות קרים כמו למשל סלטי ירקות או גבינות דלות שומן.

רביעית, במהלך החורף השכיחות של התחלואה עולה. השהייה בבית, הרצון לפנק והניסיון לפצות את עצמנו על התקופה הקשה לרוב מובילים לצריכה קלורית מוגברת.

אפשר לבחור גם אחרת – טיפים להרזיה בימים הקרים

מזג האוויר הקר לא אמור לגרום להשמנה באופן אוטומטי בשום פנים ואופן. אל לכם לנצל את מזג האוויר בשביל להעלות אי אילו קילוגרמים במשקל וזאת כיוון שעודף המשקל אינו מוסיף לבריאות וכן כיוון שבדרך כלל על מנת להשיל את המשקל העודף לקראת בוא הקיץ, קיימת נטייה להתנסות בסוגים שונים של דיאטות בזק שעלולות להזיק מאוד לבריאות.

במידה ואתם מעוניינים לדעת כיצד ניתן להתחמם מבלי לעלות במשקל, הגעתם למקום הנכון. כעת נפרט אודות כמה טיפים חשובים שיסייעו לכם לעבור את החורף בשלום להלן:

  • אם אתם לא יכולים בלי משקאות חמים, הימנע מצריכה של משקאות כמו למשל קפה עם חלב, שוקו חם או שוקולטה והעדיפו לשתות למשל תה תוצרת בית או חליטת צמחים. את החליטה או את התה מומלץ שלא להמתיק עם סוכר אלא עם סטיביה למשל.
  • כאשר מכינים מרק במהלך החורף והלא המרק הוא מלך מלכי המזונות של החורף, מומלץ לבחור להימנע מלעשות שימוש במוצרים כגון: חמאה, חלב קוקוס, שמנת וגבינות שמנות. על מנת להעשיר את טעם המרק ניתן להשתמש למשל בציר פטריות שקל מאוד להכין מפטריות מיובשות הניתנות לרכישה ברשתות השיווק הגדולות, צרור עשבי תיבול, תבלינים בעלי טעם עוצמתי ועוד.
  • כאשר אתם מכינים תבשיל או מאפה, הקפידו לנטר את כמויות השמן שאתם עושים בהן שימוש. העדיפו להשתמש בסקוויזר (מכל לחיץ) ולמדוד את כמות השמן בכפות או כפיות וכן מומלץ להצטייד בתרסיס שמן.
  • אל לכם להימנע כליל מהמזונות המוגדרים כמזונות מנחמים במהלך החורף, אך הקפידו שלא לצרוך אותם בכמות מוגזמת. התייחסו אליהם כאל ממתקים וצרכו אותם רק אחת לשבוע או באירועים מיוחדים.

לא לוותר על פעילות גופנית גם במהלך החורף

נכון, במהלך החורף ובמיוחד בימים הגשומים אף אחד לא נהנה לצאת מהבית. עם זאת, מומלץ שלא לוותר על הפעילות הגופנית חרף מזג האוויר הסוער. גם בבית ניתן לנצל את החלל על מנת לעסוק בפעילות גופנית אפילו אם אין ברשותכם ציוד כושר מקצועי כמו הליכון או משקולות. על ידי שימוש בגומיות התנגדות וציוד בסיסי דומה ניתן לתרגל בבית מגוון רחב ביותר של תרגילים לעיצוב וחיטוב הגוף וכן ניתן לעסוק בבית בקלות בפעילות אירובית.

במידה ואתם מעוניינים לקבל רעיונות לאימונים שונים ותרגולים שונים שניתן לבצע בבית אתם מוזמנים להתרשם מהסרטונים שמופיעים באינטרנט וכן באפשרותכם לקבוע פגישת אימון אחת או שתיים עם מאמן כושר אישי על מנת להתרשם ממגוון התרגילים הרחב שניחן לבצע בחסות ביתכם או דירתכם.

ראו גם:

5 מאכלים להוסיף לתזונת חורף –  מחממים ולא משמינים!