איך מכינים יוגורט קוקוס?

מתכון ליוגורט קוקוסאם אתם טבעונים, או שאינכם יכולים לאכול מוצרי חלב מסיבות בריאותיות, אבל אתם עדיין אוהבים יוגורט, אתם יכולים להבין אותו מקוקוס.

התהליך לא קשה, אך ארוך למדי. המתכון המושלם הזה אינו כולל חומרים משמרים, ואתם יכולים להשתמש בתוספי ממתיקים להשגת מעט מתיקות אם תרצו, אך היוגורט מדהים גם ללא סוכר, ללא חלב, ובמיוחד ללא שמנת או שמנים!

מתכון ליוגורט קוקוס: כך זה מתחיל

להכנת מתכון זה, יש להקפיד להשתמש בחלב קוקוס מלא שומן, שכן הוא מורכב בעיקר משכבת השומן. מומלץ להשתמש בחלב קוקוס אורגני או תאילנדי, שני המותגים שאינם מכילים סולפיטים. בנוסף, למתכון זה יש להשתמש בשני סוגי פרוביוטיקה שונים, רק על מנת לקבל מגוון נרחב של "חיידקים טובים".

שני סוגי הפרוביוטיקה מגיעים בקפסולות, כך שיש פשוט לפתוח אותם ולהשתמש באבקה שבפנים. יש לבדוק עם חנות המזון הבריאות או הרופא הנטורופת על מנת להבין את היתרונות הבריאותיים של פרוביוטיקה באיכות גבוהה. זהו מתכון קל להכנה, אך יש להמתין יומיים להשגת המוצר הסופי.

המצרכים ל-4-6 מנות

מיכל חלב קוקוס מלא אורגני

כפית אבקה משתי כמוסות פרוביוטיות באיכות גבוהה

מצרכים לבחירה

אבקת וניל או תמצית וניל טהורה

סירופ מייפל, אגבה, דבש או ממתיק אחר

אופן ההכנה

ממלאים מיכל בחלב קוקוס ושומרים במקרר למשך שמונה שעות או למשך הלילה. בפרק זמן זה, חלב הקוקוס מופרד לשכבת שומן עבה על גבי שכבה דקה של מי גבינה בתחתית. השכבה צריכה להיות סמיכה, ולכן יש להימנע מניעור המיכל לפני הקירור ולאחריו.

פותחים את מיכל החלב, מוציאים את השכבה הסמיכה של חלב הקוקוס ומניחים אותה בקערה בינונית. מומלץ להשתמש בקערה עם מכסה כך שניתן פשוט להעביר את היוגורט ישר למקרר כשמסיימים.

מוסיפים שתיים עד ארבע כפות מי קוקוס לשמן הקוקוס, ומערבבים היטב. ככל שמוסיפים פחות מים, כך היוגורט סמיך יותר. ניתן להשתמש ביתרת מי הקוקוס להשגת מרקם חלק.

מוסיפים אבקת פרוביוטיקה לשומן חלב הקוקוס, ומערבבים היטב עד להשגת מרקם חלק.

מכסים את הקערה ומניחים אותה על הדלפק, למשך יממה או יומיים, כדי להשיג תסיסה.

בתום זמן התסיסה, מסירים את המכסה ומערבבים בכמות קטנה, כפית בכל פעם, של כל הממתיקים או הטעמים אותם רוצים להוסיף ליוגורט, עד שמגיעים לטעם הרצוי. לחלופין, ניתן להשאיר את היוגורט כמו שהוא ולהשתמש בו כמו שמנת חמוצה.

שומרים במקרר ונהנים עם דגני בוקר, שיבולת שועל, תערובת פירות יער, שייק, או בפני עצמו.