קלוריות באלכוהול

כמה קלוריות יש באלכוהול שלכם?מחקר חדש גילה שאחד מתוך עשרים נשים בריטיות מעדיפות לדלג על ארוחות לטובת שתיית אלכוהול, בניסיון לרדת במשקל.

אך בעוד שנשים אלו מאמינות שהן מסוגלות "לפצות" על הקלוריות האבודות באמצעות שתיית אלכוהול, מומחים מזהירים כי אלכוהול מכיל קלוריות ריקות כל כך, עד שהחלפת מזון של כל ארוחה בכוס יין, עלולה לגרום להרעבת הגוף ומחסור בוויטמינים חיוניים. קלוריות המגיעות מאלכוהול הן קלוריות ריקות ואין להן ערך תזונתי. רוב המשקאות האלכוהוליים מכילים עקבות של ויטמינים ומינרלים, אך לא בכמויות המייצרות תרומה משמעותית לתזונה.

אלכוהול אינו תורם לבריאות

מחקר מצא שאלכוהול עשוי להוות גורם תורם לעלייה במשקל. צריכת אלכוהול מפחיתה את כמות השומן שהגוף שורף לאנרגיה. בעוד שניתן לאחסן חומרים מזינים, חלבון, פחמימות ושומן בגוף, לא ניתן לאחסן אלכוהול. היות והגוף אינו זקוק לרכיבי האלכוהול, מערכות הגוף מבקשות להיפטר ממנו בעדיפות גבוהה, וכל שאר התהליכים הדרושים לעיכול בריא, כולל קליטת חומרים מזינים ושריפת שומנים, נפגעים.

בנוסף, בשנת 2015 מומחים הזהירו שכוסות יין גדולות מזינות את מגיפת ההשמנה, היות ואנשים אינם מבינים כמה קלוריות הם צורכים. כשמבינים כמה קלוריות מכיל כל משקה אלכוהולי, לא הולכים שולל אחר הפיתוי לדלג על ארוחה כדי לבטל את הקלוריות הריקות הנצרכות במהלך ליל שתייה.

קלוריות ביין

כוס יין בכמות של 250 מיליגרם, מכילה 228 קלוריות, השווה לכמות של שוקולד במשקל 44 גרם. כלומר, אדם ששותה מספר כוסות יין בשבוע, יכול לצרוך תוספת של אלפיים קלורית או יותר בחודש. במשך שנה, כמות זו שווה לאכילת 184 מנות צ'יפס. יינות אדומים ולבנים מכילים את אותה כמות קלוריות.

כוס יין אדום או לבן בכמות של 175 מיליגרם יכולה להכיל עד 160 קלוריות, בעוד ששמפניה בכוס של 125 מיליגרם, מכילה 89 קלוריות, שלוקח תשע דקות ריצה לשרוף.

בירה וסיידר

ליטר בירה יכול להכיל עד 180 קלוריות, בכמות השווה למשולש פיצה. שתיית חמש כוסות בירה בשבוע, מוסיפה יותר מ-44,200 קלוריות נוספות בשנה. לגברים, חמישה אחוזי ליטר בירה, שווה ל-215 קלוריות, המהווה 8.6% מצריכת הקלוריות היומית המומלצת.

חצי ליטר סיידר מכיל 210 קלוריות. כלומר, אם שותים שתי כוסות, צורכים בסביבות כמות הקלוריות הנמצאת בהמבורגר גדול.

עלייה במשקל

יין, בירה, סיידר, צ'ייסרים, וכל המשקאות האהובים, מיוצרים מעמילן טבעי וסוכר. תהליכי תסיסה וזיקוק משמשים לייצור חלק מהמשקאות. זה עוזר להסביר מדוע אלכוהול מכיל קלוריות רבות. שבע קלוריות שוות לגרם שומן, וכמובן, תוספת קלוריות עשויה להיות נוכחת במשקאות מהולים.

שתייה קבועה יותר מהכמות המומלצת עשויה להשפיע באופן ניכר על היקף המותניים, כמו גם לגרום לבעיות בריאותיות חמורות יותר.

צ'ייסרים – משקאות כגון ג'ין, וודקה וויסקי מכילים קלוריות גבוהות במיוחד. שוט ויסקי מכיל 64 קלוריות, שהן עשרים קלוריות יותר ממה שיש בהמבורגר. גם שוט ליקר מהול במיץ פירות מכיל בממוצע 110 קלוריות, שווה ערך לשתי לחמניות נקניקיות קטנות.