תוסף תזונה כורכומין – מסייע לכם לרדת במשקל!

תוסף תזונה כורכומיןהכורכומין הוא קרוב משפחה של הג'ינג'ר, ונחשב לאחת השיטות הבריאות להוספת טעם, צבע ומנת בריאות הגונה לגוף. כתוסף תזונה, מבוצע בו שימוש מזה אלפי שנים להקלת כל מצב בריאותי כמעט, החל מבעיות בכבד, דרך דיכאון, ועד שמירת משקל יציב ובריא. מאמר זה מכסה את יתרונות השימוש בתוסף תזונה כורכומין למצבים בריאותיים ולבעיות משקל.

הדיפת התקפי לב

מחקר שנערך בשנת 2012 בדק את הטבת הכורכומין למניעת התקפי לב בקרב חולים שעברו ניתוח מעקפים. המחקר עקב אחר 121 חולים בין השנים 2009 ל-2011, שלושה ימים לפני הניתוח ודרך חמישה ימים לאחריו.

מחצית מהחולים קיבלו כמוסת תוסף כורכומין, ואילו המחצית השנייה קיבלה גלולת פלצבו. במהלך השהות בבית החולים לאחר הניתוח, שלושים אחוזים ממשתתפי המחקר בקבוצת הפלצבו חוו התקף לב, בהשוואה ל-13% מהמשתתפים בקבוצת המחקר, שקיבלו כורכומין.

החוקרים מציינים כי בעוד שתוסף זה אינו מהווה חלופה לטיפול תרופתי, הרכיבים נוגדי החמצון והאנטי דלקתיים שלו עשויים לתרום לסיכויים הנמוכים ב-65% במניעת התקפי לב בקרב חולי לב.

טיפול בצרבת ובקלקול קיבה

במחקר שבוצע בשנת 1989, נמצא כי תוספי תזונה המכילים כורכום, נמצאו יעילים יותר בבלימת תסמיני צרבת ובעיות עיכול, בהשוואה לפלצבו. תכונות אלו מתאפשרות בשל כוחותיו הידועים של הצמח להילחם בדלקת. השפעות בריאותיות חיוביות אלו מאפשרות שמירה על תזונה בריאה וירידה יציבה ובטוחה במשקל.

עיכוב סוכרת

בקרב אנשים עם טרום סוכרת, כמוסות כורכומין נמצאו כמעכבות התחלת סוכרת מסוג 2. במחקר שנערך בשנת 2012 ונמשך תשעה חודשים, קיבלו המשתתפים תוספי כורכומין או כמוסת פלצבו. בסיום המחקר, 16% מהמשתתפים בלבד שקיבלו את גלולת הפלצבו אובחנו עם סוכרת מסוג 2, בעוד שאף אחד מהמשתתפים שקיבלו את הכורכומין לא אובחן עם סוכרת. גם במקרה זה הגיעו החוקרים למסקנה לפיה הכוחות האנטי דלקתיים ונוגדי החמצון של התוסף הם האחראים למניעת המחלה.

לחימה בסרטן

בעוד שמחקרים בבני אדם נמצאים עדיין בשלבים מוקדמים מאוד, מחקרי מעבדה בבעלי חיים הראו השפעות מבטיחות של כורכומין במאבק נגד הסרטן. האגודה האמריקנית לסרטן מדווחת כי תוסף תזונה זה מפריע למספר מסלולים מולקולאריים חשובים המעורבים בהתפתחות סרטן, צמיחתו והתפשטותו, ואף הורג תאים סרטניים, מכווץ גידולים ומחזק את השפעת הכימותרפיה.

מגן על המוח

במחקר שנערך בשנת 2014, החוקרים מצאו רכיב המקדם תיקון לתאים פגומים במוח. המחקר בדק את השפעות הרכיב בקרב חולדות, בסוג תאי גזע שנמצאים גם במוח בוגר. תאי גזע אלו מעורבים בהחלמה ממחלות ניווניות כגון שבץ ואלצהיימר.

ממצאי המחקר מראים כי תוצאות אלו עשויות לשמש לשיפור הטיפול במחלות אלו בעתיד. מחקר חדש וגדול יותר מציע שתוסף תזונה זה משפר את הזיכרון הכולל בקרב חולי אלצהיימר.

ריסון כאבים

כורכום נחשב בוודאות לחומר אנטי דלקתי, למרות שמסלוליו המדויקים עדיין אינם מובנים לחלוטין. יחד עם זאת, הידע שהוביל למספר המחקרים שבדקו את יתרונותיו בקרב אנשים הסובלים מכאבים או דלקת מפרקים, מצא יתרונות מבטיחים ביותר בתוספי הכורכום, שעבדו בדיוק כמו איבופרופן בקרב חולים הסובלים מדלקת מפרקים ניוונית בברך.

תוסף תזונה כורכומין והשמנה

בעולם שבו פוחתים הסיכויים להפחית את מגיפת ההשמנה, מדענים ברחבי העולם מחפשים את נוסחת הקסם המסייעת לירידה במשקל. ממצאי מחקרים אחרונים מראים כי בעוד שלא קיים תחליף לתזונה נכונה ובריאה והקפדה על פעילות גופנית קבועה ומתונה, תוספי כורכומין מסייעים לדיכוי התפתחות רקמות שומן.

רופאים מדווחים כי תוסף התזונה מסייע לאנשים שאינם מצליחים לרדת במשקל באמצעות דיאטות ופעילות גופנית, או שהם חווים ירידה איטית ומתסכלת במשקל. עם צריכת התוסף, קל להם יותר לשמור על תכנית התזונה, והם חווים ירידה משמעותית יותר במשקל.

 

אולי יעניין אותך לקרוא גם:

חיזוק תזונתי לאחר הפלה: מוויטמינים, מינרליים ותוספי תזונה ועד תפריט מותאם אישית